Pirkėjų skolų valdymas UAB


Įvadas. Pirkėjų skolų esmė ir valdymas. Pirkėjų skolų ir prekinio kredito esmė. Prekinio kredito formos ir rūšys. Kredito terminai, limitai ir pinigų nuolaidos. Prekinio kredito standartai ir rizikos vertinimas. Pirkėjų skolų išieškojimas. UAB „X“ veikla ir jos pirkėjų skolų valdymo analizė. UAB „X“ veikla. Pirkėjų skolų valdymas UAB „X“. Prekinių kreditų terminai ir limitai UAB „X. Prekinių kreditų standartai ir rizika UAB „X“. Kredito suteikimas taikant NPV kriterijų UAB „X“. UAB „X“ pirkėjų skolų valdymo tobulinimo pasiūlymai. Prekinio kredito terminų nustatymo tobulinimo pasiūlymai UAB „X“. Prekinių kreditų rizikos valdymo tobulinimo pasiūlymai UAB „X“. Išvados. Literatūra.


Prasminiai žodžiai: pirkėjų skolos, pirkėjų skolų valdymas, prekinis kreditas, pirkėjų skolų valdymo analizė, įmonės veikla.

Tyrimo tikslas: išnagrinėti UAB „X“ pirkėjų skolų valdymą ir parengti pirkėjų skolų valdymo tobulinimo pasiūlymus.

pirmojoje darbo dalyje pateikta pirkėjų skolų esmė, išnagrinėtas prekinis kreditas, taip pat išnagrinėti kredito limitai, standartai, terminai, skolų išieškojimas.

antrojoje darbo dalyje išnagrinėtas įmonės pirkėjų skolų valdymas, nustatyti pirkėjų skolų skaičiavimo būdai įmonėje.

trečiojoje darbo dalyje pateikti siūlymai pirkėjų skolų valdymo tobulinimui įmonėje, numatytos tobulinimų perspektyvos įmonės ateityje.

Dauguma verslo įmonių, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, siūlo savo klientams įvairias prekių ar paslaugų nuolaidas ar kitas privilegijas. Viena jų pinigų mokėjimo už prekes ar paslaugas atidėjimas. Norėdamos pritraukti pirkėjus, įmonės siūlo klientams atidėtą mokėjimą už prekes ar paslaugas. Neretai atsitinka taip, kad pirkėjai tampa nemokūs ir įmonės naudoja psichologines žinias, vėliau tam tikrų institucijų paslaugas, tam, kad susigrąžintų pirkėjų skolas. Kiekviena įmonė stengiasi sudaryti tokią pirkėjų skolų valdymo politiką, kad tokių nepageidaujamų skolų atsirastų kuo mažiau, o rizika būtų kuo mažesnė.

Tyrimo problema – racionalus įmonės pirkėjų skolų valdymo politikos kūrimas.

Tyrimo tikslas – teikti pirkėjų skolų valdymo tobulinimo pasiūlymus pasirinktai įmonei.

Įmonė, parduodama prekes ar paslaugas, gauna pajamas, tačiau dažnai pirkėjams suteikiama galimybė atsiskaityti vėliau. Įmonė uždirba pajamas, tačiau negauna pinigų. Tokiu būdu susikaupia pirkėjų skolos. Didėjant pirkėjų skaičiui, didėja pardavimų apimtys, įmonė uždirba pajamas. Tuo pačiu metu didėja ir pirkėjų skolos, taip pat didėja skolų neapmokėjimo tikimybė.

Anot L.Juozaitienės (2007), įmonė, atidėdama mokėjimą už prekes ar paslaugas, besiskolinčiajam suteikia prekinį kreditą. Tai suteikia įmonei galimybę skatinti pardavimus. Būti konkurencingai.

Prekinis kreditas dar kitaip gali būti vadinamas tiekėjo kreditu. Toks kreditas yra svarbiausias trumpalaikis įmonių finansavimo šaltinis, ir ypač svarbūs mažoms ir vidutinėms įmonėms. (JASIENĖ, LAURINAVIČIUS, 2009)

Ferris (1981) teigia, kad tiekėjo kreditas leidžia mažinti sandorio sąnaudas, jei perkama dažnai.

Kiekvienos įmonės tikslas – maksimizuoti įmonės savininkų turto vertę, uždirbti didžiausią pelną. Todėl įmonės turi nusistatyti, kokių veiksmų imsis pirkėjų skolų ir kreditų valdymo reguliavimui.

V. Aleknevičienė (2009) išskiria 4 klausimus, į kuriuos turėtų atsakyti įmonių savininkai, kurie ruošiasi racionaliam pirkėjų skolų valdymui. Atsakę į šiuos klausimus įmonė turėtų sugebėti:

1) Nustatyti kredito sumą. Kuri gali ir turi būti suteikiama pirkėjams;

3) Išsiaiškinti pirkėjų požymius, pagal kuriuos turėtų būti pailginami arba sutrumpinami terminai;

Verslo kreditai turi dvi formas: prekinė ir piniginė forma. Šiame darbe nagrinėsiu prekinį kreditą, kuris turi dvi formas: komercinę ir lizingą. Šias formas išskiria O. Bickiūnienė (2013).

Komercinį kreditą pirkėjui suteikia prekių ir paslaugų pardavėjas (tiekėjas). Todėl tokį kreditą dar galime vadinti tiekėjo kreditu. Tokiu būdu yra atidedamas mokėjimas už prekes ir paslaugas iki nustatyto laiko. Pasak O.Bickiūnienės toks kreditas kelia didesnę riziką, nes juo dažniausiai naudojasi finansiškai nestabilios įmonės.

  • Microsoft Word 134 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3151 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Pirkėjų skolų valdymas UAB
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirkėjų skolų valdymas UAB. (2018 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkeju-skolu-valdymas-uab.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 19:25
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo