Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. pirkimo – pardavimo sutarties šalių teisės ir pareigos


Įvadas. Pirkimo – pardavimo samprata. Sutarties dalykas. Pirkimo – pardavimo šalys. Sutarties forma. Sutarties kaina. Pirkimo – pardavimo sutarties teisės ir pareigos. Pardavėjo teisės ir pareigos. Pirkėjo teisės ir pareigos. Išvados. Literatūros. Priedas.

Darbo tikslas – susipažinti su pirkimo – pardavimo sutartimis, išmokti gilinti minčių reiškimo įgūdžius bei išmokti naudotis norminiais teisės aktais.

Darbo uždaviniai:

•pateikti pirkimo – pardavimo sampratą;

•pateikti pirkimo –pardavimo sutarties šalių teises ir pareigas.

Darbo tikslui pasiekti ir uždaviniams atlikti buvo pasinaudota norminiais teisės aktais ir specialiąja literatūra.

Išanalizavus pirkimo – pardavimo sampratą bei sutarties šalių teises ir pareigas, galima padaryti tokias išvadas:

1. Pirkimo – pardavimo sutartis yra viena iš labiausiai paplitusių civilinių sutarčių. Jos reguliavimo šaltinis yra CK. Pirkimo – pardavimo sutarties dalyku gali būti iš apyvartos neišimti kilnojamieji ir nekilnojamieji daiktai, taip pat gali būti prieauglis, derlius arba kiti atsirandantys daiktai. Pirkimo - pardavimo sutartis yra dvišalė, sutarties šalys yra pirkėjas ir pardavėjas. Jais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys. Šios sutarties formą nustato bendros sandorių sudarymo taisyklės. Pirkimo – pardavimo sutarties turinį sudaro sąlygos, dėl kurių pirkėjas ir pardavėjas susitaria. Sutarties kaina nustatoma šalių susitarimu, kaina turi būti nurodyta pinigais – litais arba užsienio valiuta, kiek tai nedraudžia įstatymai.

2. Pirkimo – pardavimo sutartis yra dvišalis sandoris, todėl jo šalių teises ir pareigas galima suskirstyti į dvi grupes: pirmajai priklauso pardavėjo teisės ir pareigos, antrajai – pirkėjo. Pagrindinė pardavėjo pareiga yra perduoti daiktus pirkėjui nuosavybės (patikėjimo) teise. Pagrindinė pirkėjo pareiga yra sumokėti kainą per sutartyje arba įstatyme nustatytus terminus ir nustatytoje vietoje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3260 žodžiai)
  • Kolegija
  • Barbushke
  • Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. pirkimo – pardavimo sutarties šalių teisės ir pareigos
    10 - 6 balsai (-ų)
Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. pirkimo – pardavimo sutarties šalių teisės ir pareigos. (2015 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkimo-pardavimo-sutarties-samprata-pirkimo-pardavimo-sutarties-saliu-teises-ir-pareigos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:21
×