Pirkimo pardavimo sutartis ir Incoterms


Incoterms. Pirkimo pardavimo sutartis ir Incoterms. Pirkimo-pardavimo sutartis. a. išlaidos. b. įsipareigojimai. c. rizika. Pirkimo-pardavimo sutartis, gabenimo sutartis ir Incoterms. Exw, ex works. Fca,free carrier. CPT, Carriage Paid To. CIP, Carriage and Insurance Paid to. DAP, Delivered at Place. DPU, Delivered at Place Unload. DDP, Delivered Duty Paid. FAS, Free Alongside Ship. Fob, free on board. CFR, Cost and Freight. CIF, Cost, Insurance and Freight.


INCOTERMS 2020 INCOTERMS - tai tarptautinės gabenimo taisyklės Siekiant padėti ūkio subjektams išvengti klaidų, apibrėžti išlaidas, riziką bei atsakomybę pirkimo pardavimo sutartyse, užtikrinti verslo sandorių teisėtumą, supaprastinti tarptautinių ir vidaus sutarčių rengimą, sudarytos ir pirmą kartą paskelbtos 1936 m. leidinyje ,,Tarptautinės komercijos terminai” tarptautinės prekybos (angl. International Commerce, Incoterms) taisyklės. Taisyklės atnaujinamos (1953,1967,1976, 1980, 1990 , 2000, 2010 m.) esant pokyčiams pasaulinėje prekyboje.

Taisyklių savitumas – terminai, pateikti patogiu naudoti triraidžiu kodu, sudarytu iš sąvokų pavadinimų anglų kalba pirmųjų raidžių, kuris apibrėžia konkrečias pirkėjo ir pardavėjo pareigas, susijusias su prekių gabenimu, mokėjimu už gabenimą, prekių atsitiktinio žuvimo rizikos perėjimo pirkėjui momentą, draudimo, muitinės procedūrų organizavimą ir panašiai. Incoterms sąlygos suskirstytos į keturias grupes E, F, C, D: E grupė – Pardavėjas paruošia prekes išsiuntimui; F grupė – Pardavėjas nemoka už pagrindinį transportavimą; C grupė – Pardavėjas sumoka už pagrindinį transportavimą; D grupė – Pardavėjas moka už prekių pristatymą.

Dalis Incoterms sąlygų taikytina tik jūros transportui – tai FAS, FOB, CFR, CIF sąlygos, kitos sąlygos yra universalaus pobūdžio ir numato prekių transportavimą visomis transporto rūšimis. Yra dvi kraštutinės tarptautinės prekybos sąlygos: Sąlyga EXW nustatoma, kai pardavėjas paruošia prekes ir jas lydinčius dokumentus savo teritorijoje, o pirkėjas iš ten jas pasiima savo arba samdytu transportu.

  • MS PowerPoint 174 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1020 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dominykas
  • Pirkimo pardavimo sutartis ir Incoterms
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pirkimo pardavimo sutartis ir Incoterms. (2020 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkimo-pardavimo-sutartis-ir-incoterms.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 13 d. 03:48
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo