Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti


Pirkimo diskontai neto budu. Pirkimo procesas ir informacijos apie ją panaudojimas įmonėje. Bruto pirkimo diskontai. Pirkimu sanaudu valdymas.

Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti uab „etovis“. I teorinė dalis. Pirkimo apskaita. Pirkimų diskontai. Pirkimo diskontų apskaita bruto būdu. Pirkimai diskontų apskaita neto būdu. Pirkimo nuolaidos. Pirktų prekių grąžinimas ir nukainojimas. Prekių gabenimo sąnaudų apskaita. Valiutų kursų pasikeitimo įtaka pirkimams. Valiutų kursas nekinta. Kinta teigiamai pirkėjo naudai. Valiutų kursas pasikeitė neigiama pirkėjui linkme. Prekių pirkimas užsienyje. Ii praktinė dalis. Iii finansinių rodiklių skaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Pirkimo terminas vartojamas, kai norima pabrėžti, kad kai kurios vertybės perkamos, turint tikslą jas perparduoti. Parduotuvė perka prekes ir vėliau parduoda jas kitiems pirkėjams, perdirbimo įmonė perka žaliavas ir komplektavimo gaminius bei labai specifinę prekę - darbo jėgą (kuriai taikomas ne pirkimo, bet specialus samdo terminas), kad visa tai „sudėjusi“ į gaminamą produkciją, galėtų ją vėliau parduoti brangiau nei jai kainavo nusipirkti tas prekes ar jų sudėtines dalis - žaliavas, darbo jėgą ir kt. [1]

Šiame kursiniame projekte yra apžvelgta kaip teoriškai apskaitomi pinigai už įmonės pirktas prekes ir paslaugas įmonės sąskaitose. Kokie gali būti pirkimo būdai. Jie gali būti prekių pirkimas skolon ir mokant iš karto. Kokios yra pirkimo apskaitos sudedamos dalys. Šiame darbe apžvelgta kiekviena pirkimo apskaitos sudedamoji dalis. Tai yra pirkimų diskontai, pirkimo nuolaidos, pirktų prekių grąžinimas ir nukainojimas, prekių atsivežimo sąnaudos ir valiutų kursų pasikeitimo įtaka pirkimams, prekių pirkimą užsienyje.

Praktinėje dalyje yra pritaikytos teorinės žinios konkrečiai uždarai akcinei bendrovei „Etovis“, o jei duomenų nebuvo ar jų nepakako jie buvo sugalvoti.

Skaičiuojant trečioje dalyje konkrečios įmonės „Etovis“ finansinius rodiklius, kurie yra pateikti prieduose.

Taigi, šis kursinis projektas susidedantis iš trijų dalių: teorinės, praktinės ir rodiklių skaičiavimo dalies, kurios apžvelgia ir pavyzdžiais iliustruoja pirkimo proceso apskaitą ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti UAB „Etovis“.

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 193 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (4705 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti. (2013 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkimo-proceso-apskaita-ir-informacijos-apie-ja-panaudojimas-veiklos-procesui-valdyti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 01:58
×