Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas


Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas. Temos aktualumas. Darbo objektas ir tikslas. Pirkimas mokant grynaisiais. Pirkimas mokant per banką. Pirkimas skolon. PVM registravimas pirkimuose. Pirkimų fiksavimas apskaitos dokumentuose ir registravimas buhalterinės apskaitos registruose. Šaltiniai.


Norint gerai suprasti įmonėje vykstančius procesus, sugebėti deramai įvertinti įmonės situaciją yra svarbu suprasti kaip įmonėje yra vedama apskaita. Kiekviena įmonė atlieka kažkokius pirkimus, perka žaliavas prekes ir pnš. Šiame kursiniame darbe yra apžvelgta kaip apskaitomi pinigai už įmonės pirktas prekes ir paslaugas.

Darbo objektas: įmonės UAB „Keep Investing“ pirkimo apskaitos ir kiti dokumentai Tikslas: atskleisti kaip UAB įmonėje yra vedama pirkimo apskaita ir kaip ji panaudojama įmonės procesui valdyti.

Kai įmonė perka iš tiekėjo prekes skolon, iš karto už jas nesumokėdama, daromas toks įrašas: D 6002 Pirkimai K 443 Skola tiekėjams.

Įsigijant nematerialųjį ar materialųjį turtą, trumpalaikį turtą ir atsargas už grynuosius pinigus, mokant iš sąskaitos banke arba skolon, įmonė registruoja 2441 Gautinas PVM debete.

Pirkimų fiksavimas apskaitos dokumentuose ir registravimas buhalterinės apskaitos registruose.

Šiuo metu pagrindiniai pardavimus įforminantys dokumentai yra sąskaitos faktūros (PVM sąskaitos faktūros) Galima apsiriboti tik bendrojo žurnalo vedimu, duomenis iš jo perkeliant į buhalterinės apskaitos sąskaitas.

  • MS PowerPoint 40 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (447 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas240
  • Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirkimo proceso apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas . (2018 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirkimo-proceso-apskaita-ir-informacijos-apie-ja-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 14:42
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo