Pirma medicinos pagalba skaidrės


Pirma pagalba. Gaivinimo abc. Nualpimas. Užspringimas. Apsinuodijimas. Nudegimas. Nušalimas. Šilumos smūgis. SAULĖS SMŪGIS. Saulės smūgis dažnai būna kartu su šilumos smūgiu. Sumušimas. Žaizdos ir kaujavimas. Kraujavimas iš nosies. Kaulų išnirimas, panirimas. Kaulų lūžimai. Epilepsija.

Net ir vasarą galima patirti nušalimų, pvz.: jei atostogaujate kalnuose. Nušalimai būna paviršiniai ir gilūs. Greičiausiai nušąla rankų ir kojų pirštai, ausys, nosis, skruostai ir lytiniai organai. Paviršinis nušalimas. Iš pradžių odą ima dilgčioti, paskui nestipriai skaudėti. Vėliau odoje atsiranda baltos dėmeles. Reikia gydyti kaip galima greičiau: Šildykite nušalusią vietą kitomis kūno vietomis: pirštus pakiškite po pažastimis, skruostus ir ausis lieskite rankomis, pėdas priglauskite prie draugo pilvo ir pan. Atsargiai – netrinkite nušalusių vietų nei ledu, nei sniegu. Gilus nušalimas. Gabenkite ligonį į ligoninę. Prieš tai: Palaikykite kūno temperatūrą – nuneškite ligonį į užuovėją ar šiltesnę vietą. Duokite atsigerti ko nors karšto. Apklokite šiltais drabužiais. Netvarstykite nušalusios vietos. Netrinkite ir nemasažuokite. Nenaudokite jokių tepalų ar miltelių.

Tai sunki liguista organizmo būklė, galvos smegenų pažeidimas, kai saulės spinduliai tiesiogiai veikia nepridengtą galvą ar sprandą. Saulės spinduliams tiesiogiai krintant ant nepridengtos galvos ir sprando, dirginami galvos smegenų dangalai, pakyla galvos smegenų temperatūra, todėl ima trikti galvos smegenų funkcija. Požymiai: galvą skauda, spengia ausyse, iš nosies bėga kraujas, gali sutrikti regėjimas, pykina, žmogus vemia, suglemba, netenka sąmonės ir gali mirti. Pirmoji pagalba Skubiai neškite nukentėjusįjį į pavėsį. Atlaisvinkite ar nurenkite drabužius. Skubiai šaldykite - ant galvos ir širdies ploto dėkite šaltą kompresą (sudrėkintą vandenyje rankšluostį), apliekite vandeniu, įsupkite į drėgną paklodę. Atsargiai patrinkite pėdas kad astatytumėte kraujotaką. Vėdinkite. Duokite gerti daug sūraus druskos tirpalo (žinoma, jeigu nukentėjusysis pilnos sąmonės); Duokite širdies veiklą skatinančių (validolio); Jeigu būsena nepraeina, skubiai gabenkite į gydymo įstaigą.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 219 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (2691 žodžiai)
  • Evita
  • Pirma medicinos pagalba skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirma medicinos pagalba skaidrės. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirma-medicinos-pagalba-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 16:54
×