Pirma pagalba kraujuojant


. Pirma medicinos pagalba.

Pirmoji pagalba kraujuojant. Įvadas. Gyvybės gelbėjimo etapai. Pagrindinių gyvybės požymių nustatymas. Žmogaus gaivinimas. Gaivinimo metodika. Pirmoji pagalba kraujuojant. Atskiri kraujavimo atvejai. Išvados.

Lietuvoje traumų ištikti žmonės miršta šešis kartus dažniau nei kitose vakarų europos šalyse. Viena iš šio didelio mirtingumo priežasčių yra nesuteikta pirmoji med. Pagalba įvykio vietoje iki atvykstant medicinos personalui. Todėl norint, kad kuo daugiau išgyventų traumų ištiktų, apsinuodijusių ar kitaip nukentėjusių asmenų, būtina mokėti suteikti pirmąją medicinine pagalbą. Taigi mano referato tikslas susipažinti su pirmos pagalbos suteikimo teorija ir išmokti praktiškai suteikti pirmąją pagalbą, nes adekvati ir laiku suteikta pirmoji med. Pagalba neretai gali išgelbėti nukentėjusiojo gyvybę. Nežinai kada ir kur atsitiks nelaimingas atsitikimas. Reikia mokėti atsitikus nelaimei, suteikti pagalbą. Dažnai atsitikus nelaime žmones susižeidžia ir miršta nuo kmiego arterijos pulso abiejose pusėse nėra – širdies vnustatyti aiškią ribą tarp klinikinės ir biologinės mirties, staiga įvykusios traumos metu, gali būtipažiūrėti, ar laisvi kvėpavimo takai. Pastumti žemyn apatinį žandikaulį, pražiodinti nukentėjusįjį ir pažiūrėti , ar nėra svetimkūnių, dantų protezų, gleivių. Jei yra, įkišti rodomąjį pirštą į burną ir kablio formos judesiu juos pašalinti.

Dirbtinis kvėpavimas atliekamas įpučiant iškvepiamą orą nukentėjusiajam pro burną ar nosį vidutiniškai 12 kartų per minutę. Nukentėjusiojo galva atverčiama viena ranka prilaikant galvą iš apačios, kitos rankos plaštakos kraštu spaudžiamas kaklas ir užspaudžiama nosis.

Po vidutinio įkvėpimo pūsti tolygiai(nepūsti staigiai, daug, nes oras gali patekti į skrandį, o grįžęs skrandžio turinys į plaučius). Pučiant pro burną , užspausti nosį, o pūsdami pro nosį užčiaupti burną, pakeliant apatinį žandikaulį ir užspaudžiant lūpas. Kitą kartą pūsti tik išėjus orui iš gaivinamojo plaučių.

Išorinis širdies masažas atliekamas spaudžiant krūtinę tarp vidurio ir apatinio krūtinkaulio trečdalio, staigiu vidutinio stiprumo judesiu, vidutiniškai 60 kartų per minutę.

Nukentėjusįjį paguldyti aukštielninką ant kieto pagrindo. Atsiklaupti šalia jo ant kelių. Rankos per alkūnes turi būti ištiestos, rankų delnai atversti 900 kampu, kad būtų siaura spaudžianti plokštuma. Atliekant išorinį širdies masažą, pečių juosta turi būti vienoje vertikalioje plokštumoje su gaivinamojo krūtinkauliu.

Jei gaivina vienas, įpūtimų ir paspaudimų santykis turi būti 2:15, jei gaivina dviese – 1.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1975 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Pirma pagalba kraujuojant
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirma pagalba kraujuojant. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirma-pagalba-kraujuojant.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 13:55
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo