Pirmas įspūdis bendravime: įvaizdžio svarba, jo formavimosi ypatumai, išvaizdos reikšmė


Įvadas. Išvaizdos svarba mūsų gyvenime. Pirmojo įspudžio sudarymas, labai svarbus tolimesnėje žmonių bendravimo raidoje. Įvaizdžio formavimasi, nuliame mūsų socialinė padėtis. Išvados. Šaltiniai.


Įspūdis apie žmogų, arba jo įvaizdis formuojasi pagal įvairius išorinius požymius sprendžiant apie jo socialines ir psichologines ypatybes. Jau nuo senų laikų, įvairių šalių karaliai puošdavosi įvairiausiais papuošalais iš aukso, deimantų ir kitų brangakmenių, didikai keldavo puotas, apie kurias turėdavo žinoti visos karalystės, karaliai turėdavo užkariauti kuo daugiau žemių ir sukaupti kuo daugiau turtų, tam, kad parodytų savo puikybę ir galybę. Šiais laikais taip pat yra svarbi žmogaus vieta visuomenėje: darbas, finansinė padėtis, o svarbiausia – įvaizdis.

Kuriant įvaizdį, manipuliuojama visais įmanomais išoriniais požymiais, kuriuos stebėdami suvokiame kitą asmenį: kalba, išvaizda, poza, gestais ir mimika. Mes, savaime suprantama, jaučiame, kad dažnai tampame socialinio suvokimo objektais, t. y. Kad kažkas stengiasi mus įvertinti, susidaryti apie mus nuomonę. Todėl viešumoje mes stengiamės atrodyti ir elgtis taip, kad kiti susidarytų apie mus tokį įspūdį, kokiu būtume patenktinti. Kitaip sakant, nuo pat pirmo kontakto su aplinkiniais, žmogus turi palikti kuo geresnį pirmąjį įspūdį.

Tikslas: Išnagrinėti pirmojo įspūdžio ir išvaizdos svarbą bendravime.

Išvaizda yra labai svarbi mūsų gyvenime, nes pats pirmas dalykas, kurį pastebi kitas žmogus yra mūsų išorėje. Jei mes matome žmogų tvarkingai apsirengusį, susitvarkiusį tai net nejausdami to, jį iškart teigiamai vertinime. Su tokiu žmogumi maloniau bendrauti. Gera žmogaus išvaizda, ne tik traukia aplinkinius, bet ir priverčia žmogų jaustis stabiliau, užtikrinčiau. Pavyzdžiui: atėjus į darbo pokalbį darbdavys ne tik atsižvelgia į jūsų gyvenimo aprašymą, bet ir kreipia didelį dėmesį į tai, ar jūsų išvaizda etiška, ar jūs tvarkingas, ar gražus, ar gerai pasiilsėjęs prieš šį svarbų pokalbį.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1621 žodžiai)
  • Vilius
  • Pirmas įspūdis bendravime: įvaizdžio svarba, jo formavimosi ypatumai, išvaizdos reikšmė
    10 - 7 balsai (-ų)
Pirmas įspūdis bendravime: įvaizdžio svarba, jo formavimosi ypatumai, išvaizdos reikšmė. (2016 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmas-ispudis-bendravime-ivaizdzio-svarba-jo-formavimosi-ypatumai-isvaizdos-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:42
×