Pirmas pasaulinis karas: priežastys, kariniai blokai, pasekmės


Pirmas pasaulinis karas. Karo priežastys. Imperializmas. Kariniai blokai. Nacionalizmas. Karo pretekstas. Karo eiga (1914 m. ). Karo eiga (1915 m. ). Karo eiga (1916 m. ). Karo eiga (1917m. ). Karo eiga (1918m. ). Karo pasekmės. Versalio taikos sutartis.


Imperializmas Kariniai blokai Nacionalizmas Ginklavimosi politika Balkanų karai Karo pretekstas.

Viena iš karo priežasčių yra padidėjęs kapitalistinių šalių ekonominis netolygumas ir didėjantys prieštaravimai tarp dviejų politinių Europos grupuočių Antantės ir Trijų sąjungos. Vokietija karui ruošiasi siekdama perdalinti pasauli savo naudai , prisijungti didesnę Europos Artimųjų Rytų dalį. Austrijos-Vengrijos imperija siekia izoliuoti Serbija, sutrukdyti slavų tautoms išsivaduoti, įsiviešpatauti Balkanų pusiasalyje ir Adrijos jūros pakrantėje. Prancūzija siekė susigrąžinti Elzasą ir Lotaringija, užgroti Saro anglies baseiną bei dalį Vokietijos kolonijų.

Anglija norėjo sulipinti Vokietiją, užvaldyti jos kolonijas, padalyti Turkijos imperija ir užgrobti jos valdas Mesopotamijoje ir Arabijos pusiasalyje. Rusija karo norėjo, nes buvo finansiškai priklausoma nuo Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos. Nenorėjo leisti sustiprėti Vokietijos įtakai Balkanų pusiasalyje ir Turkijoje , nes patys pretendavo į šias teritorijas. Turkija norėjo pavergti Balkanų pusiasalio tautas. Besirengdamos karui imperialistinės valstybės turėjo dar vieną tikslą- pasinaudoti karo metu susidariusia situacija ir nuslopinti revoliucinį darbininkų ir nacionalinio išsivadavimo judėjimą.

1873 m. siekiant izoliuoti Prancūzija buvo sudarytas susitarimas tarp Vokietijos, Austrijos-Vengrijos ir Rusijos. Vokietija su Rusija nesutaria dėl tolesnio karo su Prancūzija, vėliau atsiranda nesutarimu dėl Balkanų teritorijų. 1879m. Vokietija sudaro sąjunga su Austrija-Vengrija. 1882 m. prie sąjungos prisijungia Italija.

  • MS PowerPoint 809 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (883 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mikala
  • Pirmas pasaulinis karas: priežastys, kariniai blokai, pasekmės
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirmas pasaulinis karas: priežastys, kariniai blokai, pasekmės. (2019 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmas-pasaulinis-karas-priezastys-kariniai-blokai-pasekmes.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 24 d. 14:31
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema