Pirmasis pasaulinis karas: karo pretekstas, padariniai


Pirmasis pasaulinis karas Pirmasis pasaulinis karas. Karo pretekstas ir pradžia. Vakarų frontas Rytų frontas. Karo padariniai Politinė sritis. Rusijos 1917m. Vasario Revoliucija. Pilietinį karą laimi bolševikai. Priežastys. Lietuvs buvo okupuota Vokietijos ir pateko į Ober Osto provinciją. Vilniaus konferencijos nutarimai.


Priežastys: 1)Imperializmas(pramonės perversmo metais trūko žaliavų, naujų rinkų pramonės tikslams realizuoti, tai paskatino valstybes plėsti savo teritoriją). 2).Nacionalizmas,šovinizmas,mesianizmas(šios ideologijos suformavo didžiųjų valstybių nuostatas, kad būtent jų tauta yra stipri, gali pirmauti pasaulyje).3). Militarizmas(Itin svarbiais laikyti mokslo laimėjimai,manyta,jog su jų pritaikymu karas bus lengvas ir beveik be nuostolių).4).Karinių blokų kūrimas.

1914m. Sarajeve per teroristinį aktą buvo nušautas Austrijos –Vengrijos sosto įpėdinis.Kilo konfliktas. Rusija padėjo Serbijai, Vokietija-Austrijai-Vengrijai.

D.Britanija,Prancūzija,Belgija nuo 1915m. Italija,nuo 1917m. JAV prieš Vokietiją ir Austriją-Vengriją. 1918m. 11 11 Kompjeno paliaubos,pasirašė Vokietija ir Antantė,nutrauktas karas vakarų fronte).

Rusija prieš Vokietiją, Austriją-Vengriją ir Osmanų imperiją.1918m.03 03 Lietuvos Brastos taika(Rusijos taika su Vokietija,Rusija pripažino vokiečių užkariavimus buvusioje jos teritorijoje).

Politinė sritis.Pralaimėjusioms valstybėms buvo taikomos griežtos bausmės, buvo išsaugotas imperializmas. Dėl šių priežasčių augo įtampa Europoje.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (571 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Liveta
  • Pirmasis pasaulinis karas: karo pretekstas, padariniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirmasis pasaulinis karas: karo pretekstas, padariniai. (2018 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmasis-pasaulinis-karas-karo-pretekstas-padariniai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 11:00
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo