Pirmasis pasaulinis karas


Pirmasis pasaulinis karas skaidres. Pirmasis pasaulinis karas testas. Antrasis pasaulinis karas konspektas. Pirmojo pasaulinio karo pobudis. Pirmasis pasaulinis karas priezastys. Pirmasis pasaulinis karas referatas. Pirmasis pasaulinis karas konspektas. 1 pasaulinis karas testas. Antantes sajunga. 1 pasaulinis karas konspektas.

Pirmasis pasaulinis karas. Karo pobūdis. Priežastys. Jav iškilimo priežastys. Kariniai blokai (sąjungos). Trilypė sąjunga. Antantės sąjunga. Karo pretekstas ir pradžia. Frontai. Karo padariniai.

Pirmasis pasaulinis karas vyko 1914 m. Rugpjūčio d. - 1918 totalinis - sumobilsakoma, kad pirmas pasaulinis karas įvyko dėl sugedusių telegrafų, kadanizoliuoti prancūziją, dėl to minėtais metais buvo sudaryta vokietijos, rusijos ir austrijos-vengrijos susitarimas.

1875 m. Kilo pavojus, kad kils karas tarp vokietijos ir prancūzijos, nes vokiečiai siekė galutinai sutriuškinti prancūziją. Su tuo labai jau nesutiko rusija ir d. Britanija. Karas nekilo, bet šie nesutarimai liko opiausia xx a. Problema.

Labai sustiprėjo prieštaravimai dėl įsigalėjimo balkanuose - labai jau norėjo rusija, d. Britanija ir austrija ten užimti teritorijas.

Po berlyne įvykusio kongreso paaiškėjo, kad rusija linksta į sąjungą su prancūzija. Todėl vokietija nutarė remti austriją-vengriją ir 1879 m. Sudarė su ja sąjungą.

1882 m. Prie šių dviejų valstybių prisijungia italija ir taip ši sąjunga gauna trilypės sąjungos pavadinimą.

Jų įsipareigojimai - teikti viena kitai visokeriopą pagalbą, jei vieną iš jų užpultų priešininkės (prancūzija ar rusija), arba laikytis neutraliteto, jei kuriai iš jų tektų kovoti su kita valstybe.

Narės: vokietija, austrija-vengrija, italija (kuri vėliau perstojo į asusidarius trilypei sąjungai, rusija ir prancūzija 1891-1893 m. Sudarė sąjungą ir įsipareigojo kartu kovoti su vokietija ir austrija-vengrija, jei šios užpultų vieną iš jų.

D. Britanija laikėsi sėkmingos izoliacijos principo. Ji nesidėjo nei prie vienos, nei prie kitos sąjungos, nes valstybių prieštaravimus stengėsi panaudoti savo interesams. Tačiau vėlesni įvykiai, ypač vokietijos kėsinimasis į kolonijas, privertė ją ieškoti sąjungininkų.

1904 m.  ji pasirašė sutartį su prancūzija, ir tik 1907m.  su rusija - taip ir susikuria antantės sąjunga. Ji tampa tarsi atsvara trilypei sąjungai.

Narės: didžioji britanija, prancūzija, rus2) pradžia (1914 08 01) - vokietija paskelbia karąrugpjūčio 03-04 d. Vokietija užima belgiją ir liuksemburgą, puldama prancūzijos ir didžiosios britanijos pajper karą galutinai žlugo vienos sistema, susiformavusi xix a. Ppaskutiniais karo metais osmanų imperija prieš armėnus organizavo bei vykdė genocidą. Pasaulinio karo metu turkai apkaltino (krikščionis) armėnus teikiant (arba tik ketinant teikti) pagalbą rusijai ir tai kaip pretekstą naudojo politikos armėnų kaip imperijos priešų atžvilgiu. Manoma, kad buvo nužudyta nuo 800 000 iki 1,5 mln. Armėnų.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (834 žodžiai)
  • Gretushia
  • Pirmasis pasaulinis karas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pirmasis pasaulinis karas. (2011 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmasis-pasaulinis-karas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo