Pirmieji viduramžiu universitetai


Užvenčio šatrijos raganos gimnazija. Pirmieji viduramžiu universitetai. Viduramžių mokslas Scholastika ir. Viduramžių mokslas. Tradiciškai Viduramžiai apima. Scholastika ir universitetų kūrimasis. Popiežiaus pavedimas naujiesiems ordinams. Viduramžių universitetai. XIIa. Buvo įsteigti universitetai Italijoje. Bolonijos universtitetas. Bolonija taip pat vadinama „Mokslo“ miestu. Paryžiaus universitetas. XII a. pabaigoje Paryžiuje įkurta aukštoji mokykla. Oksfordo universitetas. Oksforda – miestas pietinės Anglijos viduryje. Šaltiniai.

Viduramžių mokslas Scholastika ir universitetų kūrimasis Viduramžių universitetai Bolonijos universitetas Paryžiaus universitetas Oksfordo universitetas.

Bolonija taip pat vadinama „mokslo“ miestu. Šis pavadinimas taikomas dėl seniausio vakarų pasaulyje universiteto. Jis įkurtas 1088 metais. Kadaise čia mokėsi Dante, Petrarka, Tomas Beketas, Romos popiežius Nikolajus V, Erazmas Roterdamietis ir Kopernikas. Ilgus šimtmečius universitetas yra miesto meno ir kultūros centras. Iki XVI amžiaus didžioji koledžų ir fakultetų dalis buvo pagrindiniame Universiteto pastate – Archiginasio. Šiuo metu čia yra Piliečių biblioteka ir visas senoviškų rankraščių, piešinių ir fotografijų lobynas. Pastato sienas ir lubas dabina buvusių rektorių, profesorių ir studentų herbai. Viršutiniame aukšte yra medžiu puoštas Anatomijos teatras. Šiame fakultete senovėje buvo studijuojamas žmogaus kūnas. Profesoriaus krėslo pastogę laiko du mediniai anatominiai žmogaus kūno modeliai „Scanatti“. Kartą vieną skrodimą stovėdamas stebėjo Romos popiežiaus atstovas. Stovėdamas už grotelių jis atidžiai sekė, kad skalpelis nepaliestų smegenų ir širdies – šie abu organai tuo metu buvo laikomi šventais. 1497 metų kovo 9 dieną Bolonijos universitete Mikalojus Kopernikas atliko pirmą iš 27 planetų stebėjimų. Jis buvo ką tik baigęs teisinius mokslus Krokuvos universitete.Jo stebėjimų išvados panaudotos pasaulio suvokimą ir žmonių sąmonę pakeitusiame traktate "Apie dangaus kūnų sukimąsį".

  • MS PowerPoint 818 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (720 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lotas
  • Pirmieji viduramžiu universitetai
    10 - 5 balsai (-ų)
Pirmieji viduramžiu universitetai. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmieji-viduramziu-universitetai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:06
×