Pirmine hipertenzija sergančių pacientų gydymas vaistais skirtingose gydymo įstaigose


Literatūrinė dalis. Pirminė arterinė hipertenzija. Ligonio sergančio arterine hipertenzija požymiai. Gydymas. Atvejų analizė. Atvejų palyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

!Padidėjusiu kraujo spaudimu susitarta laikyti 140/90 mmHg ir didesnį spaudimą.(Toks kraujo spaudimo padidėjimas sunkaus fizinio darbo, nervinės įtampos, streso metu yra normalus reiškinys).

Gydymas gali būti pradedamas vienos grupės vaistu, nesant antihipertenzinio poveikio, galima didinti to paties medikamento dozę arba skirti kitos grupės vaistą. Siekiant gerai sureguliuoti arterinį kraujospūdį, dažniausiai skiriami kelių medikamentų deriniai.

Alytaus S.Kudirkos ligoninėje arterine hipertenzija sergantiems pacientams vaistai skiriami atsižvelgiant į tai, kokius vaistus pacientas vartojo iki tol, kol pateko į ligoninę. Jei ligoninė turi tokių pat vaistų skiria juos, jei ne, pritaiko panašų vaistą pagal sudėtines medžiagas.

Pacientui kiekvieną dieną yra rašoma EKG (kardiograma), matuojamas kraujospūdis, pulsas, pagal tai nustatoma ar vaistas tinka paciento ligai gydyti.

VšĮ Alytaus S.Kudirkos ligoninėje arterine hipertenzija sergančio paciento gydymo vaistais pavyzdys:

Pacientė moteris 67 metų. Arterine hipertenzija ji serga apie 5 metus.

Nusiskundimai: bendras silpnumas, galvos svaigimas ir skausmas pakaušio srityje, dusulys lipant laiptais, pacientė taip pat greitai pavargsta ir turi nuolat padidėjusį kraujo spaudimą (apie 145/95mmHg).

Quinapril/Hidrochlorotiazide Aurobindo 12,5mg x1 (prieš valgį). Preparato plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra kvinaprilio ir hidrochlorotiazido. Abu šie vaistai mažina kraujospūdį. Kvinaprilis yra AKF inhibitorių grupės preparatas, jis atpalaiduoja kraujagysles ir taip mažina kraujospūdį. Hidrochlorotiazidas yra vaistų, vadinamų tiazidiniais diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais), grupės preparatas. Jis slopina inkstų gebėjimą išlaikyti skystį ir taip mažina kraujospūdį.

Molsidominum WZF Polfa 2mg x2 (prieš valgį). Šis vaistas plečias kraujagysles, mažina deguonies poreikį širdyje bei gerina širdies darbą, dėl to geriau toleruojamas fizinis krūvis.

Elektrėnų ligoninėje arterine hipertenzija sergantiems pacientams antihipertenziniai vaistai skiriami atsižvelgiant į tai, kokie vaistai pacientams yra paskirti kasdieniniam vartojimui. Jei ligoninė turi tokių pat vaistų skiria juos, jei ne, pritaiko atitinkamai pagal sudėtines vaistų medžiagas.

Norint įsitikinti, kad ligoninėje skiriami vaistai pacientui tinka, kas diena yra rašoma EKG ir matuojamas pacientų kraujospūdis.

VšĮ Elektrėnų ligoninėje arterine hipertenzija sergančio paciento gydymo vaistais pavyzdys:

Pacientė moteris 80 m. Arterine hipertenzija serga apie 1,5 metus.

Nusiskundimai: galvos svaigimas ir skausmas pakaušio srityje, silpnumas, greitas nuovargis ir nuolat padidėjęs kraujo spaudimas.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovilė
  • Pirmine hipertenzija sergančių pacientų gydymas vaistais skirtingose gydymo įstaigose
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pirmine hipertenzija sergančių pacientų gydymas vaistais skirtingose gydymo įstaigose. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmine-hipertenzija-serganciu-pacientu-gydymas-vaistais-skirtingose-gydymo-istaigose.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo