Pirminės gaisrų gesinimo priemonės


Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Gaisrų gesinimo būdai. Pagrindiniai gaisrų gesinimo būdai. Svarbiausios gaisro gesinimo priemonės. Evakuacijos keliai. Gelbėjimo darbai. Gaisrai Lietuvoje. 015 metų pirmojo ketvirčio gaisrai ir gelbėjimo darbai. Gaisrų priežastys. Savaiminis užsidegimas. Žaibų uždegimai. Kova su gaisrais. Pasyvioji priešgaisrinė sauga. Priešgaisrinio sandarinimo sistemų reikšmė objektuose. Išvados. Naudota literatūra.


a) Šaldyti - degančias arba sąveikaujančias gesinimo medžiagomis (vandeniu, putomis, dujomis ir kt.)

b) skiesti - sąveikaujančias medžiagas (azotu, angliarūgšte, vandeniu), kad sumažėtu deguonies kiekis;

Pasyvios gaisrinės saugos priemonės – tai sudedamoji statinio gaisrinės saugos dalis, aprėpianti visas konstrukcines priemones, skirtas tam tikrą laiką užtikrinti statinio konstrukcijų savybes gaisro metu, riboti gaisro kilimo ir plitimo galimybes.

Konstrukcijų vietos, per kurias nutiesti elektros kabeliai, ortakiai ir vamzdynai, neturi sumažinti konstrukcijai keliamų priešgaisrinių reikalavimų. „Inžinerinėms komunikacijoms kertant sienas/perdangas, turinčias atsparumą ugniai EI 15 ir daugiau, susidariusias ertmes privaloma užsandarinti priešgaisrinio sandarinimo sistemomis, turinčiomis tokį patį atsparumą ugniai kaip kertama konstrukcija.“ –sako „ogo Fire Protection“ gaisrinė saugos inžinierius Martynas Matulevičius. Šios sistemos nepelnytai užmirštos, nors atlieka be galo svarbų vaidmenį stabdant gaisro ir jo išskiriamų produktų sklaidą po visą saugomą objektą. 2011 m. Vilniuje gyvenamojo namo požeminiame garaže kilo gaisras. Užsidegė automobilis. Aukštos temperatūros paveiktas, atšoko tinkas, buvo pažeista degi vamzdžių izoliacija, todėl dūmai pateko į ventiliacinę šachtą ir kartu į butus. Anot pašnekovo, teisingai izoliavus komunikacijas ir užsandarinus priešgaisrinėmis sistemomis angas ir plyšius, to nebūtų įvykę.

Kaip teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Audrius Čiuplys, norint apsaugoti savo namus nuo gaisro visų pirma reikėtų sužinoti, kuriam degumo laipsniui priskiriamas jūsų namas ir ar būtina jį apdoroti priešgaisrinėmis dangomis medienai. Taip pat galite išsiaiškinti, kokia yra privaloma medienos degumo klasė.

Gaisrai skirstomi į A,B,C,D ir E tipus, tai priklauso nuo degančių medžiagų. Dažniausias Tipas A, tai paprastosios medžiagos tokios kaip medieną, guma, popierius.

Geriausias gesinimo būdas – degios zonos atšaldymas ir jos atskyrimas, juo labiau ,kad daugeliu gesinimo atveju abu šie budai taikomi kartu.

Kiekvienas žmogus tūrėtų saugoti savo namus nuo gaisro: prižiūrėti elektros izoliacija, turėti veikiantį gesintuvą, esant galimybėms įrengti dūmų signalizatorių.

Gaisrai daugiabučiuose dažniausia kyla šaltuoju metų laiku dėl ne taisyklingo naudojimo krosnimis ar kitais šilumos prietaisais.

  • Microsoft Word 471 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3987 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimantas
  • Pirminės gaisrų gesinimo priemonės
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirminės gaisrų gesinimo priemonės. (2016 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmines-gaisru-gesinimo-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Spalio 24 d. 08:11
×