Pirminės ir higroskopinės drėgmių nustatymas


Pirminės ir higroskopinės drėgmių nustatymas. Pirminė pašaro drėgmė. Pirminės drėgmės nustatymas. Higroskopinės drėgmės nustatymas. Užduotis darbui „ pirminės ir higroskopinės drėgmių nustatymas “. Pagreitintas higroskopinės drėgmės nustatymo būdas. Orasausės medžiagos rodiklių perskaičiavimas natūralaus drėgnumo pašarui. Rodiklių perskaičiavimas absoliučiai sausai medžiagai. Bendrosios pašaro drėgmės ir sausos medžiagos paskaičiavimas. Drėgnio nustatymas riebaluose ir aliejuje. Žalių pelenų kiekio nustatymas deginant sausu būdu.


Laboratorijoje pašaro drėgnis nustatomas išgarinus pirminę, o po to higroskopinę drėgmes. Pirminė pašaro drėgmė – vandens kiekis, kuris išgarinamas per keletą valandų termostate 60-65 0 C temperatūroje, kol gaunama orasausė medžiaga. Vanduo, likęs šioje medžiagoje sudaro higroskopinę drėgmę. Higroskopinė drėgmė gaunama orasausę medžiagą džiovinant termostate

100-1050 C temperatūroje iki pastovaus svorio arba valandą 1300 C temperatūroje (pagreitintas metodas). Medžiaga, išdžiovinta 100-1050 C temperatūroje, vadinama absoliučiai sausa.

Iš galutinio mėginio imamas laboratorinis mėginys pirminei drėgmei nustatyti. Galutinis mėginys paskleidžiamas kvadrato forma ir padalijamas įstrižainėmis. Tada imamas laboratorinis mėginys, kad sausas jis svertų 200 g (stambieji ir žalieji pašarai tuoj pat smulkinami).

Po džiovinimo lėkštelė su pašaru paliekama laboratorijoje 4-6 val., kol pasidarys orasausė medžiaga. Po to ji vėl pasveriama ir paskaičiuojamas išgarintos drėgmės svoris – pradinis lėkštelės su pašaru ir lėkštelės su pašaru po išlaikymo laboratorijoje svorių skirtumas.

Nustatant pirminę pašaro drėgmę, nuo šakniavaisių ir šakniagumbių reikia nuvalyti žemes – geriausia nuplauti, o po to sausai nuvalyti. Nuo kiekvienos šaknies arba gumbo atpjaunama 1/8 arba1/4, priklausomai nuo galutinio mėginio dydžio, kad tyrimui imamas pašaras svertų apie 1 kg. Paimtas tyrimui mėginys pasveriamas, supjaustomas išilgai plonų plokštelių forma ir suveriamas ant tvirto siūlo. Šie vėriniai pakabinami termostate, iš pradžių 30 min. džiovinami 800 C temperatūroje, kad nevyktų fermentiniai procesai, išimami iš termostato ir 7 dienas džiovinami laboratorijoje, kad svorio skirtumas tarp dviejų paskutinių svėrimų būtų nedidesnis kaip 0,5 g.

Orasausė medžiaga malūnėliais susmulkinama, persijojama per 1 mm skersmens sietelį, dedama į stiklinį indą su prišlifuotu kamščiu (reikia pripilti ne daugiau kaip pusę indo talpos tūrio, kad imant mėginius tyrimams būtų galima gerai permaišyti).

Atliekant pašarų cheminę analizę būtina imti ne mažiau kaip du lygiagrečius mėginius.

Sunumeruojami biuksai, dedami 1 val. į termostatą ir džiovinami 100-1050 C temperatūroje.

Žnyplėmis biuksai išimami iš termostato, 30-40 min. aušinami eksikatoriuje, po to sveriami analitinėmis svarstyklėmis 0,0001 g tikslumu.

  • Veterinarija Konspektas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2060 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justinas
  • Pirminės ir higroskopinės drėgmių nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Pirminės ir higroskopinės drėgmių nustatymas. (2016 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmines-ir-higroskopines-dregmiu-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:55
×