Pirmo pasaulinio karo aviacija


Pirmo pasaulinio karo aviacija. Ankstyvieji karo metai. Evoliucija kariniuose orlaiviuose. Sinchronizuoti kulkosvaidžiai. Kiti metodai. Naudingiausi lėktuvai. Spad s. xiii. Foker d vii. Sopwith triplanas. Sopwith Camel. Sopwith Pup. Šaltiniai.


Pirmo pasaulinio karo metu, pirmą kartą lėktuvai buvo naudojami dideliu mastu. Pririšti stebėjimo balionai buvo naudingi karuose, tačiau buvo labiau naudojami artilerijos stebėjimui. Vokiečiai gamino dirižablius Šiaurės ir Baltijos jūros stebėjimui, taip pat Anglijos ir rytų frontų bombardavimui. Lėktuvai keliavo į kariuomene ir buvo naudojami karo pradžioje. Iš pradžių jie daugiausia buvo naudojami žvalgyboje. Pilotai ir inžinieriai mokėsi iš patirties, pirmavo daugelio vystymosi specializacijos tipai, įskaitant karinius lėktuvus ir bombonešius.

Prasidėjus karui dauguma pareigūnų į lėktuvų naudojimą kare žiūrėjo skeptiškai. Tačiau pirmieji mūšiai 1914 m. įrodė, kad kavalerija negali suteikti tinkamos žvalgybos jų generolui, atsižvelgiant į labai padidėjusį apšaudymą, tuomet suprato kad lėktuvai galėtų bent surasti priešą.

Nepaisant to, oro žvalgyba vaidino svarbų vaidmenį karo judėjime 1914 m. ypač padėdama sąjungininkams sustabdyti Vokietijos puolimą į Prancūziją. 1914 m. Rugpjūčio 22 d. britų Kapitonas Leo "Charlton" ir leitenantas Vhn Wadham pranešė, kad Vokietija puola Britų ekspedicines pajėgas, taip išgelbėdami 100000 karių gyvybių.

Didžioji britanija vėlai pradėjo aviacijos pramone, jie daugiausia rėmėsi prancūzų orlaivių pramone, ypač variklių. Pradžioje britų didžiausias indėlis sąjungininkams buvo apie 184 orlaiviai su maždaug 30 eksploatacinėmis mašinomis. Tuo tarpu JAV armijos ir karinio jūrų laivyno aviacija buvo beviltiškai atsilikusi, net 1917 m. kai Jungtinės Amerikos Valstijos įstojo į karą ji buvo beveik visiškai priklausoma nuo Prancūzijos ir Didžiosios britanijos karinių orlaivių gamybos.

  • Microsoft Word 464 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1114 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Pirmo pasaulinio karo aviacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirmo pasaulinio karo aviacija. (2016 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmo-pasaulinio-karo-aviacija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 03:15
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo