Pirmoji fotografija ir piktorializmas Lietuvoje


Pirmoji fotografija ir piktorializmas lietuvoje. Apie jano bulhako fotografiją.

Pirmą kartą apie Jana Bulhaka išgirdau Tomo Pabedinsko paskaitoje. Taip fotografas mane sužavėjo, kad ėmiau ir nusprendžiau parašyti recenziją ir domėtis būtent apie pirma piktorializta Lietuvoje, miesto fotografą. Fotografija tokia išraiškinga bei įdomi... Kiekvienas žmogus pasakytu skirtingai apie jo fotografija, tačiau kai aš pirma karta pamačiau jo fotografijas, mane be galo sužavėjo jo meilė miestui „Vilnius“ nors tai buvo jo ir negimtasis miestas, tačiau ilgai gyvenęs būtent čia.

Janas Bulhakas žymiausias XXa. pirmosios pusės Vilniaus vaizdų fotografas, jis šiame mieste praleido beveik visą savo brandųjį gyvenimą. Įsikūręs prieš Pirmąjį pasaulini karą, jis darbavosi kaip miesto fotografas, tačiau... Jis tik savarankiškai mokėsi fotografuoti, ir nusprendė baigti fotografijos kursus. Per savo gyvenimo metus jis parašė keturias knygas apie fotografiją ir tris iš jų buvo paskirtos Vilniaus miestui.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (676 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Pirmoji fotografija ir piktorializmas Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Pirmoji fotografija ir piktorializmas Lietuvoje. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-fotografija-ir-piktorializmas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 13:03
×