Pirmoji medicininė pagalba sąmonės netekimo atvejais ir galvos traumų atvejais


Pirmoji medicininė pagalba sąmonės netekimo atvejais ir galvos traumų atvejais. Savarankiškas darbas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Kas yra sąmonė? Sąmonės netekimas (apalpimas) - kas tai? Sąmonės netekimo priežastys. Požymiai prieš apalpstant gali būti pastebimi. Kaip reikia teikti pirmąją pagalbą sąmonę praradusiam žmogui? Ko daryti nereikia! Galvos traumos.  . Galvos traumų klasifikacija. Galvos traumų priežastys. Galvos traumų simptomai. Kaip teikti pirmąją pagalbą galvos traumą patyrusiam žmogui? Pagrindiniai pirmosios pagalbos veiksmai galvos traumų metu. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Supažindinti su pirmąja medicinine pagalba sąmonės netekimo atvejais ir galvos traumų atvejais. Sužinoti kas yra sąmonė, jos netekimas. Aptarti sąmonės netekimo priežastis ir požymius. Išmokti teisingai teikti pirmąją pagalbą sąmonę praradusiam žmogui. Suprasti, kas yra galvos trauma, kaip galvos traumos klasifikuojamos ir skirstomos į kategorijas pagal sužeidimus. Aprašyti galvos traumų požymius ir pagrindines priežastis. Pateikti informaciją apie pirmąją pagalbą įvykus galvos traumai.

Bet kuriuo metu galime atsidurti nelaimės vietoje, kurios metu nukentėjusiajam gali būti reikalinga pirmoji pagalba. Labai svarbu žinoti, kaip teisingai atlikti tam tikrus veiksmus, kad žmogui nepakenktume, o padėtume. Dažniausiai greitoji medicininė pagalba neatvyksta taip greitai, kaip norėtume, todėl norint išgelbėti žmogaus gyvybę, gali tekti pirmąją pagalbą suteikti tiesiog pašaliniam asmeniui. Šiame darbe kalbėsime apie pirmąją pagalbą galvos traumų ir sąmonės netekimo atvejais. Įvairūs nelaimingi atsitikimai ir traumos, statistikos duomenimis, yra trečioje vietoje po širdies ir kraujagyslių ligų bei piktybinių navikų. Ypač pavojingos galvos ir veido srities traumos, todėl labai svarbu mokėti ir laiku suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam.

Sąmonės būklė yra skiriama į tris laipsnius: Sąmonė yra, bet ji šiek tiek pritemusi; Sąmonė labai pritemusi, nukentėjusysis į skausmą reaguoja, tačiau žadinamas nepabunda; Sąmonės nėra, į skausmą nereguoja. Tai, kaip įvertina sąmonės būklę teikiantysis pirmąją pagalbą, yra svarbu gydytojams ar ligoninei, kurie bus atsakingi už ligonio gydymą vėliau.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 412 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1280 žodžiai)
  • Agnė
  • Pirmoji medicininė pagalba sąmonės netekimo atvejais ir galvos traumų atvejais
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirmoji medicininė pagalba sąmonės netekimo atvejais ir galvos traumų atvejais. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-medicinine-pagalba-samones-netekimo-atvejais-ir-galvos-traumu-atvejais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:01
×