Pirmoji medicinos pagalba stuburo traumų atveju


Įvadas. Kas tai yra kaulų lūžimai? Lūžimų klasifikacija. Lūžimų klinika. Bendrosios taisyklės, įtarus kaulo lūžimą. Imobilizacijos priemonės. Pirma pagalba autoįvykio metu.


Krepitacija ([lot. crepitatio — traškėjimas], med. panašus į traškėjimą garsas, girdimas trinantis vienam į kitą lūžusiems kaulams).

• Lokalus skausmas kaklo srityje.• Kaklo raumenų įtempimas, riboti kaklo judesiai.• Skausmas, plintantis į rankas, rankų tirpimas, rankų silpnumas.• Gali būti apatinės kūno dalies paralyžius, jutimų ir kvėpavimo funkcijos sutrikimų. 

Smūgio metu automobilio dalių sukeltos ir kritimo metu susidariusios jėgos vaiką veikia silpniau, nes jo ūgis yra mažesnis.Kadangi vaiko kūne yra mažiau riebalų, organai yra arčiau vienas kito , šios jėgos mažiau išsisklaido negu suaugusio žmogaus kūne, todėl įvairiems organams tenka daugiau energijos. Vaiko skeletas dar nėra pakankamai sukalkėjęs, jis yra elastingas, todėl traumos metu veikiančias kinetines jėgas absorbuoja blogiau. Dėl šios priežasties išoriniai sužeidimai gali sukelti vidinius sutrikimus. Pavyzdžiui , nors vaikams šonkauliai lūžta retai, jiems plaučiai yra pažeidžiami dažnai.

Tam, kad traumuotas vaikas išgyventų, svarbiausia yra greitai įvertinti jo būklę, suteikti tinkamą intensyvią pagalbą ir nuvežti į vaikus gydančią gydymo įstaigą.

fizinės apžiūros rezultatus, bei į kitus sužeidimus, kurie galėjo įvykti dėl stipraus arba staigaus galvos, kaklo bei liemens judesio, įvertinti specifinius nugaros sužeidimo požymius: deformacija, skausmas arba neurologiniai sutrikimai.

Traumuotam vaikui, kaip ir suaugusiam, teikiama tinkama pagalba: rankomis atliekamas stabilizavimas, panaudojamas tinkamo dydžio kaklo įtvaras ir toks pacientas imobilizuojamas ant kieto pagrindo, kad jo galva, kaklas, liemuo, dubuo ir kojos būtų laikomos neutralioja tiesioja padėtyje. Tai turi būti daroma netrukdant ligonio ventiliacijai, intubacijai ar kitokiems gelbėjimo veiksmams.Vaikams imobilizuoti nugarą paprastai yra sunkiau, negu suaugusiam ,nes jie nesugeba bendrauti ,o kartais net priešinasi. Daugelio mažų vaikų galva palyginti didelė, o pakaušis yra atsikišęs atgal stuburo atžvilgiu, todėl juos paguldžius ant kietaus paviršiaus, galva palinksta į priekį. Kad ji butų neutralioja padėtyje, po liemeniu reikia padėti paklotą, kuris jį pakeltų. Paklotas turi būti vientisas ir plokščias nuo pečių iki dubens, siekti liemens šonus , kad torakalinė, lumbalinė ir sakralinė stuburo dalys gulėtų ant plokščio, ištisinio ir stabilaus paviršiaus, nejudėdamos viena kitos atžvilgiu. Be to , vaiką reikia apkamšyti iš šonų, kad jis nenuriedėtų nešant neštuvais arba neštuvus pakreipus į šonus, jei prasidėtų vėmimas.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 484 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Valentina
  • Pirmoji medicinos pagalba stuburo traumų atveju
    10 - 5 balsai (-ų)
Pirmoji medicinos pagalba stuburo traumų atveju. (2016 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-medicinos-pagalba-stuburo-traumu-atveju.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:17
×