Pirmoji pagalba - atsargiai ledas


Atsargiai, ledas! Nukritus ant ledo, gali ištikti ne tik galūnių. Dažniausiai pasitaiko įvairūs sumušimai. Pirmoji pagalba. Jei tai sumušimas (kaulų ir sąnarių padėtis įprastinė. Jei tai raiščių, sausgyslių patempimas – geriausia pagalba pirmąsias paras yra tik šaldymas. Kaip išvengti traumų, kai lauke slidu. Prieš išeinant į lauką, apgalvoti saugiausią ir trumpiausią maršrutą. Kaip išvengti traumų, kai. lauke slidu. Eiti lėtai ir niekada nebėgioti ant apledėjusios žemės. Viena svarbiausių taisyklių – niekuomet nelipti ant ledo vienam. Ką daryti įlūžus? Nepasiduoti panikai. Nesistenkite karštligiškai kabintis už ledo krašto. Kai tenka gelbėti lede įlūžusį žmogų Prie eketės krašto reikia artintis labai atsargiai.


Dažniausiai pasitaiko įvairūs sumušimai, patempimai, raiščių plyšimai, kojų ar rankų išnirimai, kartais kaulų skilimai ar net lūžiai ir įvairios sąnarių traumos. Vieni atsiperka sumušimais ir greitai pasveiksta, tačiau nemažai daliai tenka ir ilgiau pasigydyti, prireikia rimtesnių intervencijų.

Jei tai sumušimas (kaulų ir sąnarių padėtis įprastinė, jaučiamas stiprus ar vidutinis skausmas, vieta paraudusi, o po kiek laiko gali atsirasti ir mėlynė)  reikėtų sumuštą vietą iškart šaldyti ledu ar sniegu. Kol nepraeis skausmas vengti stipresnio fizinio krūvio sužalotai kūno vietai. Jei tai nubrozdinimas, žaizda – šaldyti aplink tuo pačiu ledu ir sniegu, bet taip, kad nepatektų į žaizdą. O pačią žaizdą sutvarstyti. Kraujosrūvos ir mėlynės – šaldyti kol aprims skausmas. Negalima dėti jokių kompresų su spiritu, kas kažkodėl paplitę, kaip greičiau mėlynes gydanti priemonė.

Jei tai raiščių, sausgyslių patempimas – geriausia pagalba pirmąsias paras yra tik šaldymas. Jokiu būdu negalima šildyti! Sužeistą vietą būtina sutvarstyti, kad mažiau judėtų ir sukeltų kuo mažiau skausmo, netintų. Įvairūs tepalai su heparinu ir kitokie tinka tik nuo 2 ar 3 dienos po traumos. Jei atsiradę kraujosruvų ir mėlynių tepalą su heparinu reikės naudoti iki kol jos visai išnyks. Tačiau tokioms traumoms visai netinka tepalai su gyvačių ar bičių nuodais.

  • MS PowerPoint 1582 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (817 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ona
  • Pirmoji pagalba - atsargiai ledas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba - atsargiai ledas . (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-atsargiai-ledas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 12:33
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo