Pirmoji pagalba konspektas (2)


Pažeidimų rūšys. Ektros traumų komplikacijos. Pirmoji pagalba gavus elektros traumą. Žaibo trauma. Žaibųrūšys. Kaipžaibassužeidžia? Pirmojipagalbažaibotraumosatveju.


Skiriamos su kvėpavimu susijusios dviejų rūšių būklės: nepakankamas kvėpavimas ir kvėpavimo sustojimas. Skendimo, springimo ir pasikorimo atvejai priklauso nepakankamam kvėpavimui. Šių atvejų priežastis: kvėpavimo takų užsikimšimas ar susiaurėjimas (obstrukcija).

(Heimlicho stūmio tikslas - sudirginti diagfragmą, sukurti spaudimą plaučiuose ir iš kvėpavimo takų išmušti maistą. Šį metodą galima atlikti, kai žmogus yra visiškai užspringęs, t. y., jo kvėpavim takai yra visiškai užkimšti.)

Žmogus rodo visiems suprantamą užspringimo ženklą: nykščiu ir rodomuoju pirštu apkabina kaklą.

Glaudžiai apžiokite nukentėjėlio burną, įpųskite 2 kartus.

Kiekvienas įpūtimas turi trukti apytiksliai 1 sekundę, būti vienodi. Svarbiausia, kad pakiltų krūtinės ląsta.

Tuomet nedelsiant atlikti 30 krūtinės paspaudimų. Spausti reikia abiem rankom(delnu viena ant kitos) krūtinkaulio viduryje. Spaudimo kryptis turi būti statmena kūno paviršiui.Visa tai kartokite, kol atvyks GMP.

Kūdikių galva yra gana didelė ir sunki, jų kaklo raumenys per silpni, kad galėtų palaikyti stabilią galvos padėtį patrankymų ar krūtinės paspaudimo metu, todėl, netinkamai teikiant pagalbą, dėl staigių kūdikio galvos judesių galima kaklinės stuburo dalies trauma. Dėl tos pačios priežasties griežtai draudžiama kratyti vaiką, laikant už kojų žemyn galva.

Didesnius vaikus(nuo 1metų) galima pakelti už kojų žemyn galva. Šioje padėtyje smarkiai suduokite vaikui tarp menčių.Heimlicho veiksmas. Taip pat vaikus galima laikyti permestus ant sulenktos rankos ir padaužyti jiems tarp menčių.

Gaivintojas turėtų apžioti vaiko ir nosį, ir burną.

Įpučiamo oro kiekis turi atitikti vaiko dydį, vadinasi, vaikui pūsti orą reikėtų trumpiau negu dvi sekundes. Įpūtimo greitis vienodas ir vaikams, ir suaugusiems. Oro reikia įpūsti tiek, kad pakiltų krūtinės ląsta. Kūdikiams pakanka burnoje esančio oro kiekio.

Širdies masažas vaikams atliekamas uždėjus vieną plaštaką, o kūdikiams – du pirštus (smilių ir vidurinįjį) ant krūtinkaulio vidurio. Krūtinkaulis spaudinėjamas 1-2cm gilyn maždaug 100 kartų per minutę. Gaivinimo ritmas – 1 įpūtimas ir 5 paspaudimai

Užspaudus kaklą, sutrinka galvos kraujotaka. Dėl lengvai užspaudžiamų venų pabrinksta smegenys, sutrinka sąmonė. Atsipalaidavus kūno raumenims, kilpa dar užveržiama, taip smegenų kraujotaka sutrinka ir smegenys žūva.

Korimosi metu gali būti stipriai spaudžiamas miego arterijos antis, todėl dirginamas klajoklis nervas, retėja ir nutrūksta širdies veikla.

Atpažinimas: cirkuliari virvės palikta vaga ant kaklo, pirštų žymės, atsiradusios dėl smaugimo ant nukentėjėlio kaklo, veido.Jei nukentėjėlis kvėpuoja, tai jo kvėpavimas pasunkėjęs, garsus, dažnas.Įvairaus sunkumo sąmonės sutrikimas.Veidas pilkšvai mėlynas, veido odoje ir/ar akių obuolių junginėse (baltojoje akies obuolio dalyje) matyti nedidelės taškinės kraujosruvos.

Perspėjantys apie galimą skendimą – žmogus bando plaukti, sugeba išsilaikyti vandens paviršiuje ir gali šauktis pagalbos.

Pagalba:Skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir iškvieskite pagalbą.Kalbėkite. Paaiškinkite, kad pagalba jau iškviesta ir skęstančio žmogaus pastangos išlikti virš vandens nėra beprasmės. Jei negalite susikalbėti, naudokite gestus.Apžvelkite vandens paviršių: gal šalia skęstančio žmogaus pamatysite neskęstančių daiktų, kurių jis nemato. Nurodykite jų kryptį.Jei skęstama arti kranto, pabandykite paduoti ilgą medžio šaką, irklą ar kt.

Jei nusprendėte plaukti: jei yra, pasiimkite priemonių (gelbėjimo plūdurą ar kt.), kurios jums ir skęstančiam žmogui padės išsilaikyti vandenyje.Jei įmanoma, pasinaudokite valtimi, vandens dviračiu ar kitokia plaukimo priemone.Plaukite prie nukentėjusio žmogaus, neleiskite įsikabinti į jus. Nuraminkite ir trumpai paaiškinkite tolesnį gelbėjimo planą. Naudokite tarpines tarp skęstančio žmogaus ir jūsų priemones (virvę, plūdurą, kt.). aiškiai pasakykite, kad jūs neteiksite pagalbos, jei nurodymai nebus vykdomi.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 57 puslapiai (13441 žodžiai)
  • Eglė
  • Pirmoji pagalba konspektas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba konspektas (2). (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:21
×