Pirmoji pagalba konspektas (3)


Kaip atpažinti Požymiai priklauso nuo Įkvėptos medžiagos rūšies , tačiau gali būti. Pirmoji pagalba. Apsinuodijimas nuodingaisiais grybais. Kaip atpažinti ? Apatinio žandikaulo sužalojimas priežastys. Vidinis kraujavimas. Pirmoji medicinos pagalba , esant širdies ir kraujotakos problemoms. Kaip atpažinti Pradžioje. Anafilaksinė reakcija. Krūtinės angina. Miokardo infarktas. Dezorientacija – pritemusi sąmonė. Klinikinė mirtis. Biologinė mirtis. Šokas skirtomas. Infuzinė terapija –.


Pirmoji pagalba. Užtikrinti pakankamą kvėpavimą. Kviesti greitąją medicinos pagalbą ir jei reikia, kitas gelbėjimo tarnybas.

Veiksmai. Gaisro atveju nedelsdami skambinkite tel. 112 ir kvieskite priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą bei greitąją medicinos pagalbą. Jei nėra pavojaus Jūsų saugumui, kuo greičiau išveskite nukentėjusįjį iš apnuodytos patalpos, atsagstykite jo apykaklę, pasirūpinkite, kad patektų daugiau gryno oro. Jei žmogus apsinuodijo automobilio išmetamosiomis dujomis uždaroje patalpoje, prieš eidami į tokią patalpą, plačiai atverkite duris, nuodingosios dujos išsisklaidytų ir jų koncentracija ore sumažėtų. Jei radote nesąmoningą žmogų šulinyje, duobėje, cisternoje, nebandykite leistis žemyn patys, nes galite sunkiai apsinuodyti ir netekti sąmonės. Tokiu atveju kvieskite priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir greitąją medicinos pagalbą. Jei nukentėjusysis prarado sąmonę, atverkite kvėpavimo takus ir nustatykite, ar žmogus kvėpuoja. Jei nekvėpuoja, įpūskite jam oro ir pasirenkite atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Jei žmogus kvėpuoja, paguldykite jį į stabilią šoninę padėtį.

Veiksmai. Jei apsinuodijęs žmogus yra sąmoningas, paklauskite, ko, kiek ir kada jis valgė. Jei simptomai atsirado po trumpojo slaptojo periodo (žmogus ką tik valgė grybų), sąmoningam žmogui galima sukelti vėmimą. Jei simptomai atsirado po ilgojo slaptojo periodo (praėjo daugiau kaip val. nedelsdami kvieskite greitąją medicinos pagalbą arba patys kuo skubiau vežkite apsinuodijusįjį į ligoninę.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1147 žodžiai)
  • Jurinda
  • Pirmoji pagalba konspektas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba konspektas (3). (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:30
×