Pirmoji pagalba netekus sąmonės


Pirmoji pagalba netekus sąmonės. Kas yra pirmoji pagalba? Kas yra sąmonė. Sąmonės netekimas. Pagrindinės sąmonės netekimo priežastys. Galvos smegenų trauma. Gavos smegenų pažeidimo požymiai. Apalpimas. Kaip atpažinti apalpimą. Sumažėjęs cukraus kiekis kraujuje. Sąmonės netekimą dėl apsinuodijimo gali sukelti. Dėmesio. Kitos sąmonės netekimo priežastys. Šokas. Insultas. Kaip atpažinti insultą? Epilepsija. Pirmoji pagalba netekus sąmonės.  . Pirminis gaivinimas. “A”- atviro kvėpavimo tako užtikrinimas. “B”- kvėpavimo vertinimas ir užtikrinimas atliekant dirbtinius įpūtimus. “C”- kraujotakos vertinimas ir užtikrinimas atliekant krūtinės paspaudimus. Literatūra.

Sąmonė – tai smegenų pusrutulių nervinio aktyvumo būklė, kai galima suvokti save ir aplinkinius.

Galvos smegenų trauma. Deguonies trūkumas smegenyse dėl nepakankamo kvėpavimo ar nepakankamos kraujotakos. Per mažas cukraus kiekis kraujyje. Apsinuodijimas įvairiomis cheminėmis medžiagomis, nuodais, metabolizmo sutrikimai. Epilepsijos priepuolis. Kritinės kūno temperatūros būklės.

Pažeidus galvos smegenis, galvoje trumpam padidėja spaudimas ir į smegenis patenka kraujo. Įvykus smegenų sukrėtimui, spaudimas galvoje padidėja tik trumpam ir po kelių minučių nukentėjusysis prabunda.

Galvos skausmas Pykinimas Sąmonė netekimas Trumpalaikis atminties praradimas.

Apalpimas – tai trumpalaikis sąmonės netekimas dėl reto pulso ar žemo kraujo spaudimo. Susinormalizavus kraujo spaudimui ir pulsui žmogus atgauna sąmonę.

Gliukozės kiekis kraujuje gali sumažėti Sergant cukriniu diabetu Nuo fizinio krūvio.

Į organizmą patekusios nuodingos medžiagos Narkotikai Alkoholis Vaistai Nenormali medžiagų apykaita (inkstų, kepenų nepakankamumas).

Jeigu įtariate nugaros smegenų pažeidimus nukentėjusįjį judinti grieštai DRAUDŽIAMA.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 196 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (677 žodžiai)
  • Marvita
  • Pirmoji pagalba netekus sąmonės
    10 - 4 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba netekus sąmonės. (2014 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-netekus-samones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:38
×