Pirmoji pagalba savarankiškas darbas


Įvadas. Pirmoji pagalba. Pirmosios medicinos pagalbos bendrosios taisyklės. Pirmoji pagalba apalpus. Saulės smūgis. Gaivinimo abc. Kraujavimo stabdymas. Nudegimai. Nušalimai. Raiščių ir sausgyslių patempimas. Galvos trauma. Lūžiai. Sužeistojo transportavimas. Išvados. Literatūra.

Temos problema. Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo nelaimingų atsitikimų, traumų ir apsinuodijimų sudaro apie 13% visų mirusiųjų ir yra trečioje vietoje, po širdies ir kraujagyslių sistemos bei onkologinių susirgimų sukeltų mirčių. Dalis nukentėjusiųjų nuo traumų žūsta pakeliui į stacionarines asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl sunkių daugybinių gyvybiškai svarbių organų sužalojimo, dėl nemokėjimo suteikti pirmąją medicinos pagalbą, nepakankamos imobilizacijos, neefektyvaus šoko gydymo bei ilgo transportavimo laiko. Kokybiška skubi pirmoji medicinos pagalba yra vienas veiksnių, galinčių padėti sumažinti mirčių skaičių dėl traumų ir nelaimingų atsitikimų.

Esant lengvam perkaitimui, padeda šiltas dušas (vandens temperatūra 26-27 (C) 5-6 min., apsitrynimas rankšluosčiu, suvilgytu vėsiame vandenyje. Būtina ramybė. Gerti daug skysčių (geriamojo vandens, mineralinio vandens, kt.).

Pastebėjus šiluminio ar saulės smūgio požymius, reikia kviesti gydytoją ar vežti nukentėjusįjį į ligoninę. Kol gydytojas atvyks, ligonis guldomas pavėsyje ar vėsioje patalpoje, veidas vilgomas šaltu vandeniu, ant kaktos dedama ledo ar šaltas kompresas, duodama gerti sūdyto šalto vandens, arbatos; sutrikus kvėpavimui, daromas dirbtinis kvėpavimas.

I laipsnis – pažeidžiamas tik viršutinis odos paviršius (pvz., saulės nudegimas), oda parausta, paburksta, gyja greitai;

Jei naudojatės gesintuvu, stenkitės, kad jo srovė nebūtų nukreipta žmogui į veidą, naudokite tik tuos gesintuvus, kurie pažymėti etikete „Saugūs naudoti žmonėms”.

Jei nukentėjusysis dar sąmoningas, nevemia, kad atitolintumėte gyvybei pavojingo šoko simptomus, duokite išgerti 500-1000 ml sūdyto vandens (vienas arbatinis šaukštelis druskos vienam litrui vandens), tačiau ši pirmosios pagalbos priemonė nėra būtina, jei žinote, kad po kelių minučių gydytojai pradės į veną lašinti skysčius.

Kiekvienas iš mūsų staiga gali tapti avarijos arba ūmaus ligos priepuolio auka – šios nelaimės mus gali ištikti ir gatvėje, ir darbe, ir namuose. Teisingas pirmosios pagalbos suteikimas gali išgelbėti savo, artimo žmogaus ar sužalotojo gyvybę, sumažinti kančias. Todėl kiekvienas sėdantis už automobilio vairo privalo mokėti teikti pirmąją medicinos pagalbą ir žinoti pagrindines pirmosios medicininės pagalbos taisykles ir mokėti greitai suteikti pagalbą.

Atminkite, kad žinodami kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą, atsiradę nelaimės vietoje, galite išgelbėti gyvybę.

  • Medicina Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 173 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3201 žodžiai)
  • Violeta
  • Pirmoji pagalba savarankiškas darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba savarankiškas darbas. (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:59
×