Pirmoji pagalba traumų atveju referatas


Slaugos referatas.

Įvadas. Pirmoji medicinos pagalba. Gaivinimas. Žaizda. Tvarstymas. Uždaros ir atviros traumos. Terminiai pažeidimai. Cheminiai pažeidimai. Išvados. Naudota literatūra.


Labai svarbu informuoti žmones, kaip teisingai atliekama pirmoji pagalba įvykus traumoms, tam, kad būtų galima padėti žmogui ir nepabloginti esamos situacijos.

odos spalvą, išoriškai matomus sužeidimus, nukentėjusiojo padėtį (vertinti artėjant prie nukentėjusio);

Pagrindiniai vidinio kraujavimo požymiai:a) išblyškimas;b) drebulys, pila šaltas prakaitas;c) dažnas paviršutinis kvėpavimas;d) dažnas silpno prisipildymo pulsas;e) troškulys;f) silpnumas, nerimas, gali nualpti.PMP, įtariant vidinį kraujavimą:a) nuraminkite nukentėjusįjį (pasakykite, kad jūs žinote, kaip jam padėti ir viskas bus gerai, paprašykite, kad sužeistasis pagal savo galimybes padėtų teikti pagalbą);b) suteikite reikalingą patogią padėtį:pasodinkite, jei įtariate kraujavimą į krūtinės ląstą (dusina, pamėlsta oda, atsikosti krauju, sužeista krūtinė-žaizdą hermetizuokite);paguldykite, sulenkite kojas, jei įtariate kraujavimą į pilvo ertmę (skauda pilvą, sužeistas pilvas, buvo smūgis į pilvą)c) įtariamo kraujavimo vietoje dėkite šaltį (kompresą ar šaltą daiktą);d) apklokite, kad nesušaltų;e) vystantis šokui, pakelkite galūnes (išskyrus atvejį, kai sužeidžiama į pilvą), nuleiskite galvą (jei galva nesužeista).f) skubiai vežkite pas medikus.

PMP lūžus apatiniam žandikauliui 1. Nuraminti.2. Pasodinti.3. Parišti skarele ar H formos tvarsčiu.4. Šaldyti lūžio vietą.5. Skubiai transportuoti pas medikus (neguldykite ant nugaros). PMP išmušus dantį 1. Nuraminti.2. Kraujuojančią vietą užspausti liežuviu ar steriliu bintu.3. Išmuštą dantį įdėti į stiklinę su pienu ar truputį sūdytu vandeniu, pilnai sąmoningas gali užsikišti už žando (negalima laikyti sausai).4. Skubiai vykti pas stomatologą.

PMP nuožvarbos atveju:1. Pažeistą vietą šiltai apriškite švariu minkštu audiniu ar tvarsčiu.2. Netrinkite, nemasažuokite. PMP perkaitus, nudegus odą, pažeidus akis saulės spinduliais Perkaitimas (šiluminis smūgis) – tai organizmo būklė, kai sutrinka kūno temperatūros reguliacija ir pakyla kūno temperatūra.Perkaisti padidėja rizika, kai:a) aukšta aplinkos temperatūra;b) didelė santykinė oro drėgmė;c) didelis fizinis krūvis;d) per mažai vartojama skysčio. Perkaitimo požymiai atsiranda staiga. Pakilus kūno temperatūrai, dažniausiai virš 38 °C, atsiranda galvos skausmai, mieguistumas, žiovulys, sutrinka pusiausvyra, kalba tampa nerišli. Parausta veidas, padažnėja pulsas iki 110-160 k/min., tampa paviršutinišku ir padažnėja kvėpavimas virš 20 k/min.Jei kūno temperatūra pakyla virš 41°C ir tokia būklė užsitęsia, žmogus netenka sąmonės ir gali mirti. PMP perkaitus:1. Skubiai išneškite iš karštos aplinkos.2. Paguldykite pavėsyje ar vėsioje aplinkoje.3. Atsagstykite rūbus.4. Vėdinkite ventiliatoriumi, vėduokle.5. Atvėsinkite dėdami ant kūno sudrėkintą audinį, ant stambių kaklo, pažastų, kirkšnių kraujagyslių šaltus kompresus.6. Jei nukentėjęs sąmoningas, duokite gerti vėsaus vandens.7. Kuo skubiau transportuokite pas medikus ar juos iškvieskite.Draudžiama į šaltą vandenį nardinti visą kūną. Saulės smūgis – tai galvos smegenų pažeidimas saulės spinduliams tiesiogiai veikiant nepridengtą galvą. Nukentėjusiam skauda galvą, spengia ausyse, pykina, gali vemti, suglebti, netekti sąmonės ir gali mirti.

PMP gavus saulės smūgį:1. Pasodinkite pavėsyje jei gali sėdėti, arba paguldykite į stabilią šoninę padėtį.2. Ant galvos dėkite šaltą kompresą (vandenyje sudrėkintą rankšluostį).3. Vėdinkite vėduokle ar ventiliatoriumi.4. Skubiai transportuokite į gydymo įstaigą.Dėmesio! Dažnai perkaitimas ir saulės smūgis ištinka kartu. Tokiais atvejais šaldykite nukentėjusiojo galvą ir teikite pagalbą kaip perkaitus. PMP saulės spinduliais nudegus odą, pažeidus akis:1. Pasitraukite iš saulės apšviestos vietovės.2. Uždėkite vėsų kompresą.3. Kreipkitės į medikus

  • Slauga Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Monika
  • 14 puslapių (4747 žodžiai)
  • Slaugos referatai
  • Microsoft Word 198 KB
  • Pirmoji pagalba traumų atveju referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Pirmoji pagalba traumų atveju referatas. (2016 m. Vasario 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/pirmoji-pagalba-traumu-atveju-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 22:15