Pirmoji sovietinė okupacija ir aneksija Sovietizacija


Pirmoji sovietinė okupacija ir aneksija. Sovietizacija.

Aneksuotoje Lietuvoje įvesta sovietinė santvarka,o Lietuvos Sovietų Socialistinė Respublika 1940m.rugpjūčio 3d.buvo aneksuota ir įjunkta į SSRS.

Diegta politinė sistema,besivadovaujanti komunistų partijos diktatūra ir totalitarizmu.Įsigaliojo vienpartinė sistema,nekomunistinės partijos,organizacijos uždraustos.Į valdininkų vietas skirti komunistai,iš SSRS atsiųsti pareigūnai.

Valstiečiams sukiršinti vykdyta žemės reforma.Iš pasiturinčių ūkininkų atimta žemė parduota bežiamiams.Šios reformos tikslas apgaulingas iš pradžių vieniems šį tą duoti iš kitų atimant,paskui iš visų atimti vykdant kolektyvizaciją.

SSRS pavyzdžiu gyventojius pradėta skirstyti į „liaudies priešus“.Prasidėjo sekimai ir masiniai areštai.“Liaudies priešai“ naikinti arba izoliuoti:įkalinti,ištremti,sodinami į kalėjimus,išvežami į SSRS gilumą,uždaromi į lagerius.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (432 žodžiai)
  • Daiva
  • Pirmoji sovietinė okupacija ir aneksija Sovietizacija
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pirmoji sovietinė okupacija ir aneksija Sovietizacija. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-sovietine-okupacija-ir-aneksija-sovietizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:07
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo