Pirmosios įpurškimo sistemos (JETRONIC)


Įvadas. Užduotis. Pirmosios įpurškimo sistemos. K-jetronic. KE-jetronic. L-jetronic. LH-jetronic. Mono-jetronic. Multec. Išvados. Literatūra.


Šiandien benzino įpurškimo sistemos galutinai išstūmė karbiuratorius. Varikliai su benzino įpurškimo sistemomis pasižymi geresnėmis savybėmis, geresniu cilindrų pripildymu, tolygesniu degalų paskirstymu.

Degalai tolygiau paskristomi po cilindrus.

Tai „Bosch“ firmai priklausanti mechaninio įpurškimo sistema. Taip pat šiai firmai priklauso ir mechaninė – elektroninė sistema „KE-Jetronic“.

Į dozatoriaus - skirstytuvo korpusą įstatytas slėgio reguliatorius palaiko pastovų degalų slėgį sistemoje (apie 4,8 bar).

Purkštuvą sudaro korpusas su filtru ir adatiniu vožtuvu. Vožtuvo adatą prie lizdo spaudžia spyruoklė. Purkštuvas atsidaro degalų slėgio jėgai viršijus spyruoklės suspaudimo jėgą. Šis slėgis, priklausomai nuo modelio, yra nuo 2,8 iki 3,5 bar. Purškiant, vožtuvo adata švytuoja dideliu dažniu, todėl smulkiai išpurškiami net ir mažiausi degalų kiekiai. Kad purkštuvai mažiau kaistų ir nesusidarytų benzino garai, purkštuvai įsiurbimo kolektoriuje tvirtinami specialiuose laikikliuose.

Į cilindrus įsiurbto oro kiekis yra pagrindinis valdymo rodiklis, nuo kurio priklauso įpurškiamų degalų kiekis. Visas oro kiekis, kurį įsiurbia variklis, teka pro oro kiekio matuoklį, įrengtą prieš droselinę sklendę už oro filtro.

Dozatorius- skirstytuvas dozuoja degalus ir tolygiai paskirsto juos į variklio cilindrus. Dozatoriaus skirstytuvą sudaro korpusas, plunžeris ir diferenciniai vožtuvai. Plunžeris remiasi į oro kiekio matuoklio svirtį ir slankioja įvorėje su valdymo droseliais. Įvorėje yra tiek valdymo droselių, kiek variklis turi cilindrų.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 1426 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1176 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Pirmosios įpurškimo sistemos (JETRONIC)
    10 - 7 balsai (-ų)
Pirmosios įpurškimo sistemos (JETRONIC). (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmosios-ipurskimo-sistemos-jetronic.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:03
×