Pirmosios lietuviškos knygos, jų kūrėjai


Referatas martynas liuteris. Pirmosios lietuvių knygos referatas. Martynas liuteris referatas. Pirmosios lietuviskos knygos referatas. Xvi a. paliko mums apie 20 lietuviškų knygų.

Pirmosios lietuviškos knygos, jų kūrėjai. Just. Marcinkevičiaus kūryba. Poetines dramos "Mažvydas" analizė. Indoeuropiečių kalbų šeima. Visame pasaulyje yra apie 3 tūkst. kalbų. Nurodyti tikslų skaičių neįmanoma, nes kai kurios kalbos tebėra mažai ištirtos ir neaišku, ar kalba savarankiška, ar kitos kalbos tarmė. Pasaulyje esama tam tikrų tarpusavyje artimų ir giminiškų kalbų grupių - kalbų šeimų, kurios išsirutuliojo iš vienos kalbos, vadinamosios prokalbės. Jau XIX a. pirmojoje pusėje buvo nustatyta, kad daugelis Europos ir dalis Azijos kalbų sudaro vieną didžiulę šeimą, vadinamą indoeuropiečių kalbų šeima. Indoeuropiečių kalbų šeimą sudaro keliolika šakų, jungiančių tam tikrą kalbų skaičių: baltų, slavų, germanų, graikų, italų, keltų, armėnų ir kitos šakos. Manoma, kad žmonės, šnekėję indoeuropiečių prokalbe, buvo įsikūrę rytų ir Centrinėje Europoje. Raštai lietuvių kalba turėjo atsirasti XIV a.pab., priėmus krikščionybę, bet originalių lietuviškų tekstų ar vertimų būta labai nedaug, tik patys reikalingiausi tikybiniai tekstai. XVI a. mums paliko maždaug 20 lietuviškų religinių knygų. Mintis pradėti leisti lietuviškas knygas greičiausiai kilo Vilniuje lietuvių humanistams. Tam įtakos turėjo Vokietijoje prasidėjusi Reformacija. Jos šalininkai reikalavo, kad apeigos bažnyčioje būtų atliekamos ne lotynų, o krašto žmonių kalba. Reformacijos pradininkas - Martynas Liuteris.

Ra

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (732 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žygimantas
  • Pirmosios lietuviškos knygos, jų kūrėjai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirmosios lietuviškos knygos, jų kūrėjai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmosios-lietuviskos-knygos-ju-kurejai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 04:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo