Pirties masažas referatas


Įvadas. Pirčių klasifikacija. Pirties masažas. Pirtyje atliekami masažai. Masažo poveikis organizmui. Masažo technikos. Vanojimas. Išvados. Literatūra.

1.Pirtys skirstomos į: sausą garinę, grėgno oro, garinę, drėgnąją garinę ir garų tropinę pirtis.

2.Pirties masažas turi įtakos nervų sistemai, judėjimo aparatui, odai, širdies ir kraujotakos sistemai, kvėpavimo sistemai, virškinamojo trakto sistemai, medžiagų apykaitai.

3.Yra nepaprastai daug masažo mokyklų ir technikų. Visų pirma reiktų aiškiai atskirti gydomąjį masažą ir relaksacinį, skirtą atsipalaidavimui. Pirtyje dažniausiai naudojamas pastarasis. Jį atliekant technika yra ne taip jau svarbu.

4.Pirtyje gali būti atliekami įvairūs masažai, pavyzdžiui: relaksacinis ir įvairūs ajuvedriniai masažai.

5.Masažo pirtyje technika yra labai „oportunistinė“ arba nepaisanti griežtų masažo mokyklų ribų. Pirtyje tiesiog darome „gerą masažą“, tai yra veikiame kūną taip, kad to kūno savininkas jaustų kuo didesnį malonumą, atsipalaidavimą.

6.Vanojimui naudojama daugybės augalų vantos: ąžuolinės, kadagių, pušų... Klasikinis vanojimas – tai palaipsninis viso kūno sušildymas bei masažas ne mažiau kaip 2 vantomis.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2746 žodžiai)
  • Kornelija
  • Pirties masažas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Pirties masažas referatas. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirties-masazas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:00
×