Pizos bokštas architektūra


Pizos boksto architektura. Pizos bokstas italijoje. Pizos katedros aikštė. Italijos barokiniai pastatai - pizos bokštas. Architektas bonanas pizietis. Pizos bokstas skaidres. Renesanso statiniai referatas. Pizos boksto legenda. Pizos lankytinos vietos. Referatas apie eifelio boksta.

Pizos bokštas. Bokšto svirimas. Varpinė. Literatūros šaltiniai.

Svyruojantis Pizos bokštas (Italijoje: Torre Pendente di Pisa) arba tiesiog Pizos bokštas (Torre di Pisa) yra laisvai stovinti varpinė,priklausančios katedrai, kuri yra šalia. Bokštas randasi už katedros ir yra trečias seniausias struktūros statinys Katedros aikštėje (Piazza del Duomo). Pirmas statinys pagal senuma yra krikštykla, po to katdera, ir tik tada buvo pastatycas Pizos bokštas. Yra netgi sukurta legenda, kuri aprašyta Galilėjo raštuose, kad jis bandė įrodyti tokį teiginį bokšto pagalba – užlipes į viršų, mete du švininius rutuliukus, kad įrodyti tokį dėsnį – nusileidimo greitis, nepriklauso nuo rutuliukų masės. Šis bokštas yra svarbus ir kultūros, ir mokslo pasaulyje.

1173 m. rugpjūčio 9 d. Bonanas Pizietis ėmėsi statyti Pizos bokštą. 1178 m. darbai liovėsi, nes po truputį ėmė svirti ant aliuvinio dirvožemio pastatytas bokštas. Po šimtmečio vadovaujant Džovaniui di Simonei, vėl buvo imtasi darbo. Šis 1272–1278 m. pastatydino dar tris aukštus.

  • Microsoft Word 1111 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (501 žodžiai)
  • Adomas
  • Pizos bokštas architektūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Pizos bokštas architektūra. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pizos-bokstas-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 05:20
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo