Pjesės „Kai mirę nubusim“ recenzija


Pjesės „Kai mirę nubusim“ recenzija Įvadas. Dėstymas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Tyrimo tikslas – įvardinti žymaus Norvegų dramaturgo H. Ibseno pjesę pristatytą šiuolaikiniame Lietuvos teatre.

Ieškoti informacijos literatūros šaltiniuose bei straipsniuose apie samius esančius Švedijoje;

Darbo metodai – šiame rašto darbe analizuosiu H. Ibseno pjesę „Kai mirę nubusim“, remsiuosi informacijos šaltiniais, straipsniai.

Šios pjesės trukmė – 1 val. 40 min. Be pertraukos.

Šioje pjesėje teko būti pačiai, kai buvo pirmą kartą rodoma - Nacionaliniame Kauno teatre. Tačiau šios pjeses kurtos scenografijos man pasirodė gan pilkos spalvos, galbūt tokia buvo ir esmė. Tačiau manau, buvo gan puikiai perteikta spektaklio atmosfera, kuri buvo neatsiejama nuo mirties sąvokos. Šioje pjesėje sceninė erdvė, buvo lyg mūsų gyvenimas, kuris yra virstantis gyvybės šaltiniu. Ant grindų paguldyti veidrodžiai, jie buvo apšviečiami taip, jog į stiklą krintantys spinduliai galėtų atsimušti bei pasirinktos tam tikros spalvos ir nukreiptos šviesos į lubas. Šioje pjesėje puikiai atsiskleidžia tikėjimas bei svarbiausi gyvenimo momentai, kuri yra reikšminga, tačiau autorius dėl to abejojo. Pjesėje puikiai atsiskleidžia moralės normos, realusis pasaulis, kuris jungiasi su realybe. Dramoje vaizduojami įvykiai yra suvokiami, kaip vidinis ar išorinis pasaulis. Pjesėje galima matyti gausybe simbolių, taip pat buvo interpretuota akistata tarp vyro ir moters santykių.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1114 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantė
  • Pjesės „Kai mirę nubusim“ recenzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Pjesės „Kai mirę nubusim“ recenzija. (2019 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pjeses-kai-mire-nubusim-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 16:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo