Pjovimo špera


Virpesiai pjovimo procese. Peiliu paskirtis. Tekinimo peiliu paskirtis. Pjovimo proceso elementai. Drozimo proceso kinematika. Rezimu skaiciavimas graztams. Auglio itaka pjovimo procesui. Tekinimo peiliu dilimo kriterijai. Gražtai. Tekinimo peilio elementu nustatymas.

Pagrindines pjovimo proceso sąvokos. Pjovimo įrankiu dalys. Pjovimo režimo elementai. Kampų padėtis ištekinimo galinio aptekinimo peiliuose įvairiuose fasoniniuose įrankiuose. Normalinių kampų αn ir γn ryšys su α ir γ kampais. Tekinimo peilių klasifikacija. Peiliai su daugiabriaunėmis keičiamomis plokštelėmis. Fasoniniai peiliai. Fasoninių peilių paskirtis, tipai ir parinkimas. Deformacijos pjovimo zonoje ir drožlių susidarymas. Auglio susidarymas, jo poveikis pjovimo procesui. Drožlės plastinės deformacijos įvertinimas ir priklausomybė nuo pagrindinių faktorių. Šiluminiai reiškiniai pjovimo procese. Įrankių dilimo reiškiniai. Įrankių dilimo dėsningumai, patvarumas ir jo nustatymo kriterijai. Įrankių patvarumas ir leistinas pjovimo greitis. Tepimas - aušinimas pjovimo procesuose. Apdirbto paviršiaus kokybės vertinimas. Paviršiaus šiurkštumas ir jo priklausomybė nuo pagrindinių faktorių. Apdirbto paviršiaus sukietinimas ir liekamieji įtempimai. Jėgos veikiančios pjovimo zonoje. Pagrindinių faktorių įtaka pjovimo jėgoms. Formulės, skirtos pjovimo jėgų ir galingumo skaičiavimui. Virpesiai pjovimo procesuose. Pjovimo režimo nustatymo tvarka. Apdirbimo ekonomiškumas. Drozimas. Drožimo taikymas detalių apdirbimui. Drožimo režimo elementai. Drožimo peiliai. Grezimas. Gręžimo procesas ir jo taikymas. Plunksniniai grąžtai. Spiraliniai grąžtai. Spiralinių grąžtų konstrukciniai ir geometriniai elementai. Gręžimo proceso elementai. Pjovimo jėgų ir galingumo apskaičiavimas gręžiant. Pjovimo režimų elementų parinkimas. Gražtų pjovimo dalies formos. Kietlydinio gražtai. Centravimo grąžtai. Giliojo grežimo gražtai. Žiediniai gražtai.

Apdirbimas pjovimu yra detales paviršiaus suformavimas, nupjaunant metalo sluoksnį vad užlaida. Apdirbamas paviršius kuri reikia apdirbti. Pjovimo paviršius r yra tas, kuri formuoja pjovimo briauna. Jis jungiasi su apdirbamuoju ir apdirbtuoju paviršiumi. Visuose įrankiuose užlaida nupjauna darbo dalis joje yra vienas arba keli dantys. Danties paviršius kuriuo slenka drožle vad priekiniu o nukreiptas i pjovimo pavirsiu pagrindiniu užpakaliniu paviršiumi. Paviršius nukreiptas i apdirbta pavirsiu vad pagalbiniu užpakaliniu paviršiumi. Pagrindinio pjovimo briauna k sudaro priekine ir pagalbinio užpakalinio pavirsiu susikirtimi linija. Ji gali buti tiesi arba kreivalinijine. Siauri priekinio ir užpakalinio pavirsiu ruožai ties pjovimo briaunomis sudaro įrankiu asmenis. Kartais įrankiuose pjovimo savybėms pagerinti arba ju gamybai supaprastinti daroma pagalbine pjovimo briauna k0 jungianti pagrindine ir pagalbine pjovimo briaunas. Pjovimas gali būti laisvas ir suvaržytas. Laisvas pjovimas yra kai pjauna viena tiesi pjovimo briauna, kai pjovimo briauna kreivalinijine drožles suvedimas yra suvaržytas. Kai pjauna kelios pjaunančios briaunos siu briauną sandūroje pjovimas yra suvaržytas.

  • Mechanika Špera
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (7034 žodžiai)
  • Pjovimo špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Pjovimo špera. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/pjovimo-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:22
×