Plačiau apie Indiją


Faktai. Įdomiausi Indijos istorijos faktai. Kalba. Kaip kreiptis, sveikintis, bendrauti. Neverbalinė komunikacija. Klausymosi įgūdžiai. Religija. Nacionaliniai simboliai. Etninės grupės. UNESCO Kultūriniai objektai. UNESCO Gamtiniai objektai. Pasaulinio lygio išradimai. Menas. Virtuvė. Laiko suvokimas. Asmeninės erdvės suvokimas. G. Hofstede kultūrinių skirtumų. 5 dimensijų modelis. Galios(valdžios) atstumo dimensija. Individualizmo/kolektyvizmo dimensija. Vyriškumo/moteriškumo dimensija. Neapibrėžtumo vengimo dimensija. Ilgalaikės/trumpalaikės orientacijos dimensija. R. Lewis kultūrų klasifikacijos modelis. Literatūros sarašas.

Indo slėnio civilizacija, kultivavusi sėslią žemdirbystę ir prekiavusi su Viduriniais Rytais, žinoma jau nuo maždaug 5000m. Pr. Kr.; Teritorijos dydis: 3287km2, 7-as pagal dydį Pasaulyje; Gyventojų skaičius 2014m. - 1 271 675 213; Indijos subkontinente yra dvi valstybės –Pakistanas ir Bangladešas; Valstybinė kalba: indų, anglų, taip pat 22 regioninės kalbos.

Indijos teritorijoje žmonių gyventa jau paleolito laikais; Indiją į vieną karalystę sujungė Mauricijų dinastijos valdovai; Šiaurėje Indiją užstoja – Himalajų kalnai; Indijoje, pirmiausia prijaukinti drambliai, kurie buvo naudojami karui; Tik dvidešimtajam amžiuje buvo panaikinta tradicija deginti gyvas žmonas kartu su numirusiu vyru.

Tradiciškai Indijoje sveikinamsi ir atsisveikinama sudedant rankas delnais viena prie kitos ant krutinės ir palenkiant galvą į priekį ir sakoma NAMASTE arba NAMASKAR. Europiečiams vis dėlto dažnai paduodama ranka arba tik nulenkiama galva.

Reikia žinoti: Sveikinimasis Indijoje iki šiol susitikus pažįstamą žmogų priimta dėti delnus prie širdies; Daugelyje šalių galvos linktelėjimas reiškia “taip”, o papurtymas – “ne”. O Indijoje, kaip tik atvirkščiai; Pietryčių Azijoje nevalia glostyti vaiko galvos, nes tikima, kad tokiu būdu galima sužaloti vaiko sielą;.

Indijoje daugelį maloniai nustebina sveikinimo paprotys dovanoti gėlių girliandas;.

Indų dėmesį galima patraukti iškalba, nusižeminimu ir pagarbumu; Patinka daugiažodiškumas; Gali klausytis labai ilgai, kad tik nenutrūktų santykiai; Yra geri klausytojai, bet nevertėtų nuvertinti jų nuovokumo.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5840 KB
  • 2015 m.
  • 44 puslapiai (887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Plačiau apie Indiją
    10 - 8 balsai (-ų)
Plačiau apie Indiją. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/placiau-apie-indija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:13
×