Planavimas. Jo sudedamosios dalys rūšys, sudarymas, eiliškumas ir reikšmė


Planavimo rusys. Planų rūšys. Planu klasifikavimas. Planavimo tipai. Imones planavimo principai. Marsrutu planavimas. Planavimo rusys vadyba. Planavimo procesas organizacijoje. Planų klasifikacija. Organizacijos planu rusis.

Įvadas. Planavimas. Planavimo sąvoka ir esmė. Planavimo principai. Plano sąvoka ir esmė. Planų klasifikacija (rūšys). Planavimo metodologija. planavimo etapai. Žingsnių planavimo požiūris. Žingsnių planavimo požiūris. planavimo reikšnė. Išvados. Literatūros sąrašas. Namų darbų užduotys. Priedas.

Žodžiai planuoti, planas, girdimi ko ne kasdien. Visi nuolatos ką nors planuoja (pvz. : atostogas, iš kur gauti ir kaip sutaupyti reikiamą pinigų sumą naujam automobiliui, kelionės maršrutą. ), ieško būdų kaip įgyvendinti savo tikslus. Todėl sąvoką planavimas kiekvienas galėtų apibrėžti skirtingai ir turbūt nė vienas nepadarytų klaidos planavimą pavadinę problemos sprendimų išdėstymu tam tikram laikotarpiui arba tikslo, kurį norime pasiekti nustatymu, ir būdo, kaip tai padaryti, pasirinkimu.

Planavimas kaip procesas yra daug sudėtingesnis įmonės ar organizacijos veikloje. Valdymo ciklo funkcijos yra keturios: planavimas, organizavimas, vadovavimas ir kontrolė, bet planavimas organizacijos valdyme nėra lygiavertė funkcija kitoms trims. Planavimas – tai pati pirmoji ir svarbiausia valdymo ciklo funkcija. Be gerai parengto plano negalima efektyviai organizuoti įmonės darbo, nustatyti veiklos krypčių, paskirstyti pareiginių funkcijų darbuotojams, o svarbiausia, plano neturėjimas pasunkina kelią siekiamo tikslo link! Taigi organizacijoje rengiamas planas turi atsakyti į tokius klausimus kaip: kur esame dabar? Išsiaiškinti silpnas ir stiprias organizacijos savybes bei įvertinti vidines organizacijos galimybes; kur norime eiti? Įvertinti aplinką, su kuria teks susidurti; kaip rengiamasi eiti pirmyn? Nustatyti organizacijos galimybes bendrais bruožais ir pasirinkti konkrečius sprendimus. Vadinasi, planavimą organizacijoje galima apibrėžti kaip norimų pasiekti tikslų nustatymą ir priemonių tiems tikslams pasiekti parinkimą.

Planavimo procesas paremtas ne vien atsakymais į organizacijai rūpimus klausimus. Šis procesas gali būti labai ilgas, sudėtingas ir formalizuotas. Todėl atsiradus būtinybei parengti organizacijos veiklos planą, turi būti apsvarsytos visos galimybės, ištirta išorinė ir vidinė organizacijos aplinka, remiamasi plano sudarymo principasi bei pasirinktas naudojamas planavimo modelis.

Šiame darbe apžvelgiami svarbiausi planavimo principai, galimi planavimo kaip proceso modeliai. Bandoma atsakyti į klausimą “kodėl planavimas yra svarbus? ” bei koks jo ryšys su kitomis valdymo ciklo funkcijomis?

Svarbu ir tai, kad planai gali būti labai įvarūs ir skirtis vieni nuo kitų savo funkcine paskirtimi, laikotarpiu, kuriam yra rengiami, bei detalumu. Todėl taip pat apžvelgiama ir planų hierarchija, kuri egzistuoja kiekvienoje organizacijoje, bet gali būti labai skirtinga, priklausomai nuo organizacijos dydžio, rezultato, kurį norima pasiekti, susiformuotų tikslų bei iškeltų uždavinių.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (6023 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ina
  • Planavimas. Jo sudedamosios dalys rūšys, sudarymas, eiliškumas ir reikšmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Planavimas. Jo sudedamosios dalys rūšys, sudarymas, eiliškumas ir reikšmė. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/planavimas-jo-sudedamosios-dalys-rusys-sudarymas-eiliskumas-ir-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:01
×