Planavimas – organizacijos valdymo veiksmingumo garantas


Įvadas. Planavimo žingsniai. Planų hierarchija. Planų horizontas. Padalinio Veiklos planas. Planuojamos veiklos trukmė. Planų pavidalai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


1. Tikslų nustatymas. Organizaciniai tikslai yra planavimo proceso atskaitos taškas. Vadovai turi suvokti, kad konkrečiai išvardyti tikslai organizacijos veiklą daro kryptingą.

- Stiprybės, arba pranašumai – tai ištekliai, gebėjimai ir kitos stipriausi požymiai, lyginant su konkurentais. Jie gali būti finansiniai, rinkodaros, organizaciniai, darbo ištekliai ir kt.

Ši analizė panaši į balanso sudarymą. Organizacijos stiprybės ir galimybės sudaro konkuruojančiųjų aktyvą, o silpnybės ir grėsmės yra konkuruojančiųjų pasyvas.

4. Rezultatų įvertinimas. Realizuojama kontrolės funkcija, kuri leidžia įsitikinti, ar planas įvykdytas ir tikslas pasiektas.

Administracijos vadovai – tai aukščiausiojo valdymo lygmens vadovai. Daugelyje organizacijų administracijos vadovams vadovauja generalinis direktorius, kurį samdo direktorių valdyba organizuoti ir kontroliuoti visas organizacijos veiklos sritis.

Šie keturi organizacijos valdymo lygiai yra mechanizmas, naudojamas kuriant ir įgyvendinat efektyvius planus, kurie padės pasiekti organizacijos tikslų.

Trumpalaikiai planai yra adresuoti žemesniosios grandies vadovams. Jie sudaromi

Projektas - vienkartinio naudojimo planas, kuris masteliu daug mažesnis nei programa.

priemonės, skatinančios saugoti ir racionaliai naudoti vandens bei mineralinius išteklius,

Sužinojome, kas yra planavimas, kad tai sėkmingos vadybinės veiklos pagrindas. Išnagrinėjome planavimo žingsnius, kiek jų yra, kur ir kam jie naudojami. Planų hierarchija, kuri susideda iš misijos (aukščiausiojo valdymo lygmens vadovai), strateginių planų (aukščiausio ir viduriniojo valdymo lygmens vadovai), taktinių planų (viduriniojo bei žemiausiojo valdymo lygmens vadovai), operatyvinių planų (žemiausiojo valdymo lygmens vadovai). Ir išanalizavome planus, kokie jie yra, kaip ir kur pritaikomi.

Bronislavas Martinkus, Stasys Stočkus, Daiva Beržinskienė – „Vadybos pagrindai“ , leidėjas VšĮ Šiaulių universiteto leidykla, išleidimo metai 2010.

Ramūnas Vanagas, Lina Vyšniauskienė – „Vadybos pagrindai“ , leidėjas Mykolo Riomerio universitetas, išleidimo metai 2012 .

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1609 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Planavimas – organizacijos valdymo veiksmingumo garantas
    10 - 3 balsai (-ų)
Planavimas – organizacijos valdymo veiksmingumo garantas. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/planavimas-organizacijos-valdymo-veiksmingumo-garantas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 11:46
×