Planavimas organizavimas ir inovacijos


Inovaciju planavimas. Pokyciai ir inovacijos literatura. Vadyba planavimas organizavimas. Planavimas organizacijoje padeda. Planavimo inovacijos. Imones veiklos rezultatyvumas. Inovacijos planavime. Imones rezultatyvumo rodikliai. Imones+veiklos+rezultatyvumas. Inovaciju planavimas referatas.

Planavimas. Planavimo sistema. Planų hierarchija. Strateginis planavimas. Organizavimas. Organizavimo esmė. Organizavimo žingsniai. Valdymo lygiai. Pokyčiai ir inovacijos. Pokyčiai. Inovacijos. Pokyčių ir inovacijų valdymas. Formalios grupės. Vadovo komanda. Darbo grupės. Komitetas. Literatūra.

Planavimas organizacijoje – tai tikslų nustatymas ir priemonių tiems tikslams pasiekti parinkimas. Be plano vadovai nežino, kaip efektingai organizuoti žmones ir tvarkyti išteklius. Jie net negali aiškiai įsivaizduoti, ko reikia organizacijai. Be plano jie negali vadovauti su pasitikėjimu ar tikėtis, kad kiti jais seks. Be plano tiek vadovai, tiek ir jų pasekėjai turi labai mažų galimybių pasiekti tikslą ar žinoti, kada ir kur nuklydo nuo kelio. Kontrolė tampa beprasmė. Labai dažnai blogi planai veikia visos organizacijos būklę. Planavimas yra lemiamas.

Kiekvieno tipo įmonė – tai sudėtinga atviro tipo sistema. Jos funkcionavimą sąlygoja daugybė ją sudarančių elementų, įvairių padalinių. Tikslingai visos įmonės veiklai reikalingas visų elementų koordinavimas, veiksmų sujungimas ir nukreipimas bendram įmonės tikslui. Šią funkciją atlieka planavimas, padedantis išvengti chaoso.

Planavimas – svarbiausia vadybos funkcija. Planavimas kaip koordinacinė įmonės vadybos funkcija, yra kitų funkcijų pagrindas. Nuo užsiplanuotų tikslų ir numatytų įgyvendi planavimas – valdymo rezultatyvumo garantas. Bendrasis įmonės veiklos rezultatyvumas paprastai išreiškiamas naudos ir sąnaudų, padarytų šiai naudai sukurti, santykiu.

Valdymo rezultatyvumas ne visada sutampa su šiais ekonominiais rodikliais. Valdymo rezultatyvumą rodo situacija, kokiu laipsniu įmonei pavyksta įgyvendinti tikslus. O įmonės tikslų įgyvendinimas kai kuriuose etapuose gali pasiž. Būtinybė laiku susidoroti su permainomis. Įmonės, kaip ir civilizacija, kyla, stabilizuojasi, smunka ir išnyksta. Vadybininkams nuolat tenka kovoti su kintančia aplinka. Geriausiai tai padaryti planuojant.

. Neplanuodami darbuotojai atlieka savo darbą nematydami rezultato vertės. Tik efektyvus planavimas įgalina vadybininką nustatyti gerą kontrolės ir įvertinimo sistemą savo organizacijose.

. Planas disciplinuoja vadybininką atsižvelgdamas į laiką ir sąnaudas ir padeda neatitrūkti nuo geidžiamų ir faktinių rezultatų.

. Planavimas yra svarbus kaip socialinis veiksnys. Tai priemonė, kurią taikant personalas įtraukiamas į valdymą. Per planavimą realizuojamas darbuotojų lojal planavimas reiškia, kad vadovai apgalvoja savo tikslus bei veiksmus iš anksto ir jų veiksmai remiasi kokia nors taisykle, planu ar logika, o ne atliekami spontaniškai. Planuose pateikiami organizacijų tikslai ir geriausios procedūros tikslams pasiekti.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2928 žodžiai)
  • Universitetas
  • Planavimas organizavimas ir inovacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Planavimas organizavimas ir inovacijos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/planavimas-organizavimas-ir-inovacijos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 16:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo