Planimetrija


Taisyklingieji daugiakampiai. Planimetrija teorija. Trikampiu panasumo pozymiai. Stačiųjų trikampių lygumo požymiai. Taisyklingasis trikampis. Trikampio pusiaukampinės savybė. Panasiu trikampiu savybes. Ibreztiniai keturkampiai. Į statuji trikampi įbrežtas apskritimas. Lygiakrastis trikampis savybes.

Kampai gaunami dvi lygiagrečias tieses a ir b kertant trečiąja teise. Vienašaliai kampai. Vidaus priešiniai kampai. Atitinkamieji kampai. Išorės priešiniai kampai. Kampo kraštinių kirtimas lygiagrečiomis teisėmis. Talio teorema. Ibrėžtiniai kampai, kurie remiaso į tą patį lanką, yra lygūs. Įbrėžtiniai kampai, kurie remiasi į lanką, lygų, pusei apskritimo (pusapskritimį) yra statūs. Apskritimo ilgis. Trikampiai. Trikampio vidaus kampų, priekampių ir kraštinių sąryšiai. Trikampio vidurinė linija. Kosinusų teorema. Sinusų teorema. Pusiaukampinės savybė. Į trikampį įbrėžtas apskritimas. Apie trikampį apibrėžtas apskritimas. Statusis trikampis. Stačiųjų trikmapių savybės. Į statųjį trikampį įbrėžtas ir apie statųjį trikampį apibrėžtas apskritimas. Lygiašonis trikampis. Lygiakraštis trikampis. Trikampių lygumo požymiai. Trikampių panašumas ir trikampių panašumo požymiai. Panašių trikampių savybės. Trikampių panašumo požymiai. Pirmasis trikampių panašumo požymis. Antrasis trikampių panašumo požymis. Trečiasis trikampių panašumo požymis. Stačiųjų trikampių panašumo požymiai. Keturi ypatingi trikampio taškai. Keturkampiai. Lygiagretainis. Lygiagretainio savybės. Rombas. Rombo savybės. Stačiakampis. Stačiakampio savybės. Kvadratas. Kvadrato savybės. Trapecija. Lygiašonė trapecija. Lygiašonės trapecijos savybės. Stačioji trapecija. Įbrėžtiniai keturkampiai. Apibrėžtiniai keturkampiai. Iškilasis daugiakampis. Taisyklingieji daugiakampiai. Lygiakraštis trikampis. Kvadratas. Taisyklingasis šešiakampis. Plokščiųjų figūrų plotai.

Talio teorema. Jei vienoje kampo kraštinėje nuosekliai atidėsime kelias lygias atkarpas ir per jų galus išvesime lygiagrečias tieses, kertančias kitą kamįbrėžtiniajei ka ir kc - dvi apskjei apskritimo litrikampio vidurinė linija vadinama atkarpa, jungianti jo dviejų kraštinių vidurio tašktrikampio pusiaukampinės kertasi viename taške, kuris yra į ttrikampio pusiaukraštinės ak, bl ir cm susike. Į trikampį įbrėžto apskritimo centras o yra to trikampio pusiaukampinių a. Apie trikampį api. Jei st. Stačiojo trikampio aukštinė. Lygiašonio. Lygiakraščio trikampio aukštinė, pusiaukampinė ir pusijei vieno trijei vieno trikampio dvi kraštinės proporcingos kjei vieno trikam3) jei vieno stačiojo tr2 taškas. Trikampio pusiaukampinės kertasi viename taške. Šis taškas yra į tri4 taškas. Trikampio kraštinių vidurio statmenys trapecija vadinamas keturkampis, kurio dvi priešingosios kraštinės lygiagrečios, o kitos dvi kraštin.

  • Microsoft Word 241 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (2016 žodžiai)
  • Planimetrija
    10 - 2 balsai (-ų)
Planimetrija. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/planimetrija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 18:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo