Planimetrijos pagrindai


Stačiojo trikampio smailiojo kampo kotangentu. Pilnoji sinusų teorema. Įbrėžto į trikampį apskritimo centras. Apibrėžto apie trikampį apskritimo centras. Daugiakampis yra iškilasis. Daugiakampis yra neiškilasis. Iškiliojo n – kampio vidaus kampų suma. Iškiliojo keturkampio vidaus kampų suma lygi 360 °. Į keturkampį galima įbrėžti apskritimą. Apie keturkampį galima apibrėžti apskritimą. Taisyklinguoju vadinamas toks daugiakampis. Apskritimo liestinės požymis liestinės savybei atvirkštinė teorema. Teorema apie apskritimo liestinių , išeinančių iš vieno taško , atkarpas. Centrinio kampo ir jį atitinkančio lanko ryšys. Pagrindinė įbrėžtinio kampo savybė. Dvi įbrėžtinio kampo savybės išvados. Susikertančių apskritimo stygų savybė. Apskritimo liestinės ir kirstinės savybė. Tarp liestinės ir stygos iš lietimosi taško kampas lygus 90 °. Apskritimo ilgio ir skritulio ploto formulės. Įbrėžto į taisyklingąjį trikampį ir apie jį apibrėžto apskritimo spindulių ryšys. Apibrėžtinio keturkampio priešingų kraštinių ilgių sumos yra lygios. Ab cd ad bc. Įbrėžtinio keturkampio priešingų kampų sumos lygios.


Smailiųjų kampų savybė. Kai stačiojo trikampio smailiųjų kampų suma lygi 90°.

Statinio prieš 30° kampą savybė. Statinis, esantis prieš 30° kampą, lygus pusei įžambinės.

Stačiojo trikampio smailiojo kampo kotangentu, vadiname prie to kampo esančio statinio ir prieš jį esančio statinio ilgių santykis.

Apibrėžto apie trikampį apskritimo centras yra jo kraštinių vidurio statmenų susikirtimo taškas.

Daugiakampis yra iškilasis, jei visos jo įstrižainės yra jo viduje.

Daugiakampis yra neiškilasis, jei visos jo įstrižainės nėra jo viduje.

Iškiliojo n – kampio vidaus kampų suma apskaičiuojama pagal formulę: 180°(n-2).

Į keturkampį galima įbrėžti apskritimą, jei to keturkampio priešingų kraštinių sumos yra lygios, ir atvirkščiai: jei į keturkampį įbrėžtas apskritimas, tai jo priešingų kraštinių sumos yra lygios.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (576 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Beatričė
  • Planimetrijos pagrindai
    10 - 1 balsai (-ų)
Planimetrijos pagrindai . (2018 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/planimetrijos-pagrindai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:48
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!