Planimetrijos taisyklės konspektas


Lygiašonis trikampis. Lygiakraštis trikampis –. Trikampio ploto formulė. Stataus trikampio ploto. Lygiakraščio trikampio plotas. Pitagoro teorema. Sinusų teorema. Kosinusų teorema. Trikampio pusiaukraštinė. Trikampio pusiaukampinė. Vidurio linijos savybės. Staciojo trikampio savybės. Talio teorema. Trapecijos vidurinės linijos savybė. Rombo savybės. Rombas turi ir dvi tik jam būdingas savybes. Lygegretainio kampų ir kraštinių savybės. Lygiagretainio įstrižainės savybės. Taisinklingieji daugiakampiai. Taisyklingojo šešiakampio savybės. Apibrėžto apie apskritimą keturkampio savybės. Įbrėžto į apskritimą keturkampio svaybės. Du daugiakampiai vadinami panašiaisiais. Panašumo koficientu. Panašiųjų daugiakampių plotų santykis lygus panašumo koficiento kvadratui. Apskritimo ilgio formulė. Skritulio ploto formulė. Skritulio išpjovos plotas. Apskritimo lanko ilgis. Apskritimo liestinė. Įbrėžtiniu kampu. Centrinis kampas.


8.Vidurio linijos savybės: 1)Trikampio vidurinė linija yra lygiagreti vienai jo kraštinei. 2)Trikampio vidurinė linija yra lygi tos kraštinės pusei.

10. Sinusas yra kraštinės esančios prieš kampą ir įžambinės santykis: //

11. stačiojo trikampio aukštinė, nuleista iš stačiojo kampo viršūnės, yra atkarpų, į kuris ji dalija įžambinę, geometrinis vidurkis.

/ (čia d_1 ir d_2 – įstrižainės.)

25.Rombo savybės: Rombo visos kraštinės yra lygios. Rombo įstrižainės susikerta ir susikirtimo taške yra dalijamos pusiau. Rombo priešingi kampai yra lygūs. Prie vienos kraštinės esančių rombo kampų suma lygi 180°. Rombas turi ir dvi tik jam būdingas savybes: Rombo įstrižainės yra statmenos. Rombo įstrižainės jo kampus dalija pusiau.

26. Lygegretainio kampų ir kraštinių savybės: lygeretainio priešingos kraštinės yra lygūs, priešingi kampai yra lygūs. Prie vienos kraštinės esančių kampų suma lygi 1800.

27. lygiagretainio įstrižainės savybės: įstrižainės susikerta ir susikirtimo taškas jas dalija pusiau. Lygiagretainio kraštinių kvadratų suma lygi įstrižainių kvadratų sumai. 2(a2+b2)=d12+d22

28. Taisinklingieji daugiakampiai: visos kraštinės yra lygios ir visi kampai lygūs

  • Matematika Konspektas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (774 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dovis008
  • Planimetrijos taisyklės konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Planimetrijos taisyklės konspektas. (2016 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/planimetrijos-taisykles-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:16
×