Planko spektro skaičiavimas iš absorbcijos spektro


Planko spektro skaičiavimas iš absorbcijos spektro. TIKSLAS susipažinti su difrakcinio monochromatoriaus veikmo principu ir nubrėžti jos absorbcijos kreivę, rasti Planko konstantą. PRIEMONĖS monochromatorius, neono spektro atlasas, tirpalas ir šviesos šaltinis. Darbo metodika ir pagrindinės formulės. Bandymo eiga. Skaičiavimai.

1.Ant optinio suolo 30-60cm. Atstume nuo įėjimo plyšio pastatome ir įjungiame ištisinio šviesos spektro šviesos šaltinį.

2.Prieš išėjimo plyšį pastatome fotoelementą, diafragmos rankenėle parenkame norimą intensyvumą ir nustatome nulinę padėtį.

3.Prieš plyšį pastatome kiuvetę su kalio bichromato tirpalu K. Keičiant bangos ilgį nustatytais intervalais išmatuojame volmetro parodymus šviesai einant tiesiog į plyšį ir per bandinį.

4.Naudojant (8) sąryšius apskaičiuojame optinio tankio ir pralaidumo vertes. Grafiškai atvaizduojame T priklausomybę nuo .

5.Iš grafiko nustatome bangos ilgį 0 prie kurion prasideda staigus T mažėjimas ir iš (3) paskaičiuojame Planko konstantą h.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (272 žodžiai)
  • Veronika
  • Planko spektro skaičiavimas iš absorbcijos spektro
    9 - 1 balsai (-ų)
Planko spektro skaičiavimas iš absorbcijos spektro. (2014 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/planko-spektro-skaiciavimas-is-absorbcijos-spektro.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 14:59
×