Plastikai statyboje


Įvadas. Plastikas. Plastikų rūšis. Plastikų priedai. Termoplastikai. Reaktoplastikai.


Plastikas yra universali ir populiari medžiaga mūsu kasdienybėje, taip pat ir statybos pramonėje kur ji pakeičia tokias nuo seno naudojamas madžiagas, kaip metakas. Iš plastiko yra gaminama įvairiausių konstrukcinių elementų, dangų , priedų, priemaišų. Plastikas tampa didelės rinkos lyderiu dėl savo universalumo ir kokybiškumo.

Natūralus tankis yra skirtingas: akytų plastikų 15–30 kg/m3, tankiųjų iki 1800 kg/m3.

Plastikų stipris yra labai skirtingas: Pagamintų su miltelių užpildais stipris gniuždant siekia 100–150 N/mm2, o su stiklo pluoštu – 400N/mm2.

Šilumos laidumas yra priklausomas nuo poringumo: Tankių plastikų 0,2–0,7 W/(m·K), akytų– 0,03–0,04 W/(m·K).

Plastikai yra atsparūs vandeniui, rūgštims, druskų tirpalams, organiniams tirpikliams (pavyzdžiui: benzinui, acetonui...) .

Plastikai yra gana lengvai apdirbami, juos galima pjauti, drožti, gręžti. Iš plastikų galima suformuoti įvairius dirbinius. Tai yra atliekama įvairiais metodai: liejimo, ekstruzijos (išspaudžiant), presavimo.

Plastikas yra labai universalus tinka ir apdailai ir konstrukcijoms, gali būti naudojama kaip priemaiša prie skiedinių (plastiklis) bei kaip izoluojanti medžiaga.

Bene didžiausias plastiko trūkumas yra atsparumas karščiui. Plastiko atparumas karčiui yra vos 70–200 °C.

Plastikas yra mažo kietumo lyginant su kitomis medžiagomis : stiklu, keramika, metalais,

Plastikas pasižymi dideliu valkšnumu(kietojo kūno savybė lėtai plastiškai deformuotis nuo pastovios apkrovos arba įtempimų), bei temperatūrinėmis deformacijomis.

Be to, kai kurie plastikai sensta, tai pasireiškia paviršiaus patamsėjimu, padidėjusiu trapumu,

Konstrukcijos pagamintos is plastiko nera labai populiarios statybose dėl silpno atsparumo prie karšti ir didelio valkšnumo tačiau gali buti panaudojamas kaip apsauginė medžiaga nuo vandens rugšties ar kitų išorinių veiksnių galinčių suardyti konstrukcija ,todėl plastikas yra panaudojamas kaip priedas gaminant konstrukcija ,kad ji taptų plastiškesnė bei įgautų atsparuma prieš įvairias gamtos išdaigas.

Iš plastiko gamintos grindų dangos yra daug pigesnės ir papračiau irengiamos negu tradicinėmis laikomomis parketo, lentų ar kitos geros kokybes ir iš medienos pagamintos grindų dangos.

Termoplastikai kaitinami minkštėja , lygosi, o ataušinti vėl sukietėja ir atgauna pirmykštes savybes. Šia plastiko rušį galima išlyditi ir perdirbti į įvairius gaminius. Formuojami jie susitraukia apie 1-3%. Šis plastikas yra elastingas ir netrapus ,nes tarp polimero grandžių yra nestiprus tarpmolekulinis ryšys.

  • Microsoft Word 128 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1983 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Plastikai statyboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Plastikai statyboje. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/plastikai-statyboje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 05:44
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo