Plastiko pramonės aplinkosauginis – ekonominis vertinimas bei darnus gamtos išteklių naudojimas


Įvadas. Plastiko pramonės aprašymas. Plastiko pramonė Lietuvoje. Plastiko pramonė Kinijoje. Plastiko pramonė Indijoje. Plastiko pramonė. Žaliavos. Ištekliai. Gamybiniai- technologiniai procesai. Gamybos metu iškylančios aplinkosauginės problemos. Bendrosios žinios apie įmonę. Gamybos ciklas. Įmonės aplinkosauginės problemos. Atmosferos tarša. Vandens tarša. Dirvožemio tarša. Susidarančios atliekos. Fizinė tarša. Aplinkosaugos teisės aktų apžvalga ir analizė. Aplinkos oras. Vandens ištekliai. Gyvūnijos naudojimas ir apsauga. Augalijos naudojimas ir apsauga. Aplinkos poveikio statiniams analizė. Uždavinių skaičiavimas. Darniosios gamtonaudos taikymas. Švaresnės gamybos sprendimai. Aplinkosauginių-ekonominių rodiklių apskaičiavimas. Įmonės mokamų mokesčių už teršalų išmetimą į atmosferą skaičiavimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Šiais laikais mūsų planetoje Žemėje gyvena apie 7,5 miliardus žmonių, todėl yra natūralu, kad esant tokiam dideliam gyventojų skaičiui visa ko paklausa mūsų žemėje yra milžiniška. To pasekoje visame pasaulyje yra pristatyta milionai pramoninių pastatų, kurie gamybos proceso metu į atmosferą išleidžia nesuskaičiuojamą teršalų kiekį. Bene labiausiai išplėtota yra  chemijos pramonė, kuri iš žaliavų ( dujų, oro, vandens, metalų, mineralų ) pagamina  apie 700000 įvairių produktų. Plastikai ir plastmasė sudaro apie 80 % pasaulinės pramonės gaminių. Chemijos pramonė sunaudoja pati apie 26 % savo pagamintos produkcijos, ko pasekoje daugiau negu 60% plastikų įvairiausiomis formomis pasiekia paprastus vartojus .

Problema: Gerėjant pragyvenimo lygiui, žmonės vis daugiau ,patys to nepastebėdami, naudoja plastiko pakuotes tuo pačiu skatindami jų gamybą. Įvertinus, kad Lietuva yra viena lyderiaujančių Baltijos valstybėse chemijos pramonės srityje ir kad apie pusė produkcijos yra eksportuojama į užsienį, tampa aišku, jog šios pramonės įtaka yra reikšminga aplinkos pokyčiams.

Aktualumas: plastiko pramonės įtaka mus supančiai aplinkai yra aktuali, nes plastiko gaminių gamybos ir transportavimo metu išsiskiria įvairūs teršalai ir dažnai jaučiami nemalonūs kvapai, suprantama, jog visi norime gyventi švarioje aplinkoje, kvėpuoti grynu, neužterštu oru ar maudytis švarioje upėje,ežere ar betkokiame kitame vandens telkinyje. Šių problemų aktualumą dar labiau paryškina tai, kad šios įmonės neretai įsikuria užmiesčio ar priemiesčio teritorijoje.

Tiklas: Šio kursinio projekto darbo tikslas – susipažinti su plastiko pramonės aplinkosauginiu- ekonominiu vertinimu, bei darnaus gamtonaudos išteklių naudojimu, reikalingais pramonės sričiai skaičiavimais ir brėžinių sudarymu ,pateikimu. Taip pat susipažinti su aplinkos poveikiu pastatams, apskaičiuoti pastatų konstrukcijų irimą, kuomet jos yra veikiamos atmosferos teršalų ir aplinkos oro. Sumažinti teršalų susidarymą bei jų emisijas į aplinką plastiko produktų gamybos procese.

Darbo uždaviniai: Iš esmės panagrinėti platiko pramonę, įvertinti pasirinktos įmonės aplinkosauginę būklę. Parinkti alternatyvius valymo įrenginius, pritaikyti švaresnės gamybos principus ir suteikti rekomendacijas įmonei. Įvertinti teršalų sklidimą bei jų poveikį statiniams plastiko pramonės gamyklos teritorijoje ir aplink ją. Apskaičiuoti įmonės mokėtus mokesčius ir baudas už teršalų išmetimą.

Praktinė darbo reikšmė: Apskaičiavus įmonės mokamus mokesčius už išleidžiamus teršalus ir pritaikius švaresnės gamybos technologiją, apskaičiuoti kiek įmonė sutaupytų. Sutaupytas lėšas būtų galima panaudoti modernizuojant įrangą ir taip dar daugiau prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Kinijoje įsikūrusi „The China Plastics Processing Industry Association (CPPIA)“ yra viena didžiausių pasaulio plastikų gamybos korporacijų , kurios Co2 išmetimo lygiai viršija normas jau 20m. , į upes išleidžiamų teršalų kiekis viršija normas 15m. , o darbuotojai gauna pasakiškus $3 per diena . Darbuotojų amžius svyruoja nuo 15 iki 35m. Kompanija gamina viską, nuo plastikinių plevelių iki telefono dėklų. (tiki.oneworld.org/plastic/resources ... 2014).

Kita kompanija ,kurią norėčiau pateikti kaip blogo darbo pavyzdį yra “Allindiaplastics Co“, tai didžiausia Indijos plastiko pramonės atstovė. Įkurta dar 1945m., iškart po antrojo pasaulinio karo, savo veiklą vykdo iki šiandien. Gamindama pagrinde elektronikai reikalingas detales , kompanijos apyvarta sieka 80mlrd Eur. Per metus. Turinti virš 12000 darbuotojų ji yra viena žinomiausių indijos vaikų išnaudojimo darbe vietų, kur pastariesiems yra mokama 50 Rupijų per savaitę .( tiki.oneworld.org/plastic/resources ... 2014).

  • Aplinka Kursinis darbas
  • Microsoft Word 185 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 47 puslapiai (9781 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Plastiko pramonės aplinkosauginis – ekonominis vertinimas bei darnus gamtos išteklių naudojimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Plastiko pramonės aplinkosauginis – ekonominis vertinimas bei darnus gamtos išteklių naudojimas. (2017 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/plastiko-pramones-aplinkosauginis-ekonominis-vertinimas-bei-darnus-gamtos-istekliu-naudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:17
×