Plastmasinių detalių panaudojimo privalumai ir trūkumai


Plastikas, jo savybės. Plastmasinių detalių naudojimo inžinerijoje privalumai. Plastmasinių detalių naudojimo inžinerijoje trūkumai. Plastmasių žala žmogui. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Plastikai - medžiagos, gaunamos cheminiu būdu iš dervų (vadinamų polimerais) ir jų mišinių. Į jų sudėtį įeina ir kitos dalys – specialios priemaišos, kurios pagerina plastmasės savybes. Plastikai yra naudojami įvairiausiose srityse- pradedant buitimi ir baigiant inžinerinėmis konstrukcijomis.

Plastmasės yra lengvos(mažas tankis), mechaniškai stiprios ir netrapios, didelio cheminio patvarumo ir atsparumo korozijai, gerų dielektrinių savybių. Jas naudojant sutaupoma daug brangių spalvotojų metalų, pagerėja detalių, dirbančių agresyviose terpėse patvarumas; sumažėja mašinų bei kitų gaminių masė. Plastmasinių detalių gamybai būdingas didelis medžiagos išnaudojimo koeficientas (0,85-0,95). Plastmasės yra technologiškos. Iš plastikų (termoplastų) ruošiniai liejami, štampuojami iš lakšto, lengvai suvirinami, klijuojami. Iš jų išpučiamos plėvelės ir plonasieniai indai. Gaminiai elastingi, netrapūs. Termoplastiniai polimerai dažnai naudojami be papildomų užpildų, pvz: polietilenas, polistirolas, organinis stiklas ir kt.[1]

Plastikiniai vamzdžiai - specialiai pagaminti plastikiniai vamzdžiai su skerspjūviu 500-2400 mm, turi aukštą standumą. Jie daugiausia naudojami dedeklės vamzdynasms, kanalizacijoms ir šildymo sistemų pramonėje. Plastikiniai vamzdžiai didelio skersmens netrukus pakeis visą esamą betono ir metalo vamzdžius. Produktai gali būti pagaminti iš šių medžiagų:

Prieš penkerius metus apskaičiuota, kad vienas europietis per metus sunaudoja maždaug 100 kilogramų plastiko. Daugumos plastikų (polimerų) sudėtyje yra didelis kiekis anglies ir mažai deguonies, todėl jiems degti reikalingas didelis kiekis oro:10-12m3/kg. Degant plastikams gautiems polimerizacijos būdu išsiskiria nevisiškai sudegęs produktas- suodžiai. Jiems degant į aplinką išsiskiria didelis dūmų kiekis (kietųjų dalelių kiekis tūrio vienete), didelis kiekis toksinių degimo produktų. Plastmasių degimo charakteringa savybė yra lydimasis ir slidumas.

Kiekvienas inžinerijoje naudojamas plastikas, turi tiek savo privalumai, tiek pat ir trūkumų.

  • Microsoft Word 212 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1525 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Plastmasinių detalių panaudojimo privalumai ir trūkumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Plastmasinių detalių panaudojimo privalumai ir trūkumai. (2019 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/plastmasiniu-detaliu-panaudojimo-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:48
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!