Plataus profilio statybininko saugos ir sveikatos instrukcija


Plataus profilio statybininko. Saugos ir sveikatos instrukcija nr. Bendroji dalis. Profesinës rlzikos veiksniai. Saugos prlemonės nuo jų povelklo. Darbuotojo veiksmai prieš darbo pradžią. Darbuotojo veiksmai darbo metu. Paaukštinimo priemonės. Darbuotojo veiksmai avariniais (ypatingais) atvejais. Darbuotojo veiksmai baigus darbą.

prijungti šildymo įrenginius gali tik apmokytas elektrotechnikos darbuotojas, turintis ne žemesnę kaip pradinę apsaugos nuo elektros kategoriją (PK) ir aprūpintas reikiamomis dielektrinėmis priemonėmis;

šildymo zonoje turi būti signalinės lempos, kurioms perdegus įtampa linijoje automatiškai išsijungtų;

šildymo zoną visą parą turi prižiūrėti kvalifikuotas elektrotechnikos personalas. Šioje zonoje būti žmonėms ir dirbti kokius nors darbus draudžiama;

prieš jungiant įtampą ir kiekvieną kartą perkėlus šildymo įrenginį į naują vietą, reikia patikrinti laidų, apsaugos priemonių, aptvarų izoliaciją ir elektros įrenginių įžeminimą;

esant drėgnam orui viso rūsio šildymas elektra lauke turi būti nutrauktas.

giluminio betono vibratoriaus naudoti, jeigu jaučiamas skausmas, mėšlungis. Atsiradus šiems požyrniams kreiptis į gydytoją;

vibratoriaus naudoti, kai pažeista nors viena elektrinė dalis (laidas, jungiklis, kištukinis lizdas ) .

Mūrijant žemesnes kaip 0,7 m nuo perdangos paviršiaus sienas ir esant didesniam kaip 1,3 m aukščiui už sienos iki žemės (perdangos) paviršiaus, turi būti naudojamos kolektyvinės apsaugos priemonės (aptvarai, tinklai).

Mūrijant aukštesnius kaip 7 m statinius, turi būti naudojamos pagal pastato perimetrą įrengtos kolektyvinės apsaugos priemonės darbuotojams nuo krintančių daiktų apsaugoti (stogeliai, apsauginiai tinklai).

Atliekant mūro darbus kėlimo kranų veikimo zona ir pavojingos vietos šalia statomo statinio turi būti aptvertos signalinėmis aptvaromis, pakabinti įspėjamieji ženklai.

Draudžiama pereiti nuo vienos statinio konstrukcijos ant kitos be tam skirtų kopėčių, perėjimo tiltelių ar lipynų su aptvaromis.

Po pakeltais montuojamų konstrukcijų elementais ar įrenginiais, kroviniais žmonėms būti draudžiama.

Atkabinti kėlimo įrenginiais pakeltas konstrukcijas ir įrenginius galima tik juos patikimai įtvirtinus.

Pavojingos zonos ant stogo turi būti aptvertos, su įspėjamaisiais ženklais. Ant stogo krauti medžiagas galima tik statybos darbų technologijos projekte nurodytose vietose. Medžiagos turi būti kraunamos taip, kad nenuslystų ir nenukristų. Galimo medžiagų kritimo vietos turi būti aptvertos signalinėmis aptvaromis.

Katilai bitumui ir dervai lydyti turi būti įrengti tam skirtose aikštelėse. Draudžiama katilus įrengti ant pastato stogo ir lydyti bitumą bei dervą naudojant atvirą ugnį.

Išpilstyti karštą bitumo mastiką į indus reikia su kaušu, kurio rankena taip pat ne trumpesnė kaip 1,5 m. Indai su karšta bitumo mastika ant stogo turi būti keliami konteineriuose. Draudžiama kelti ant stogo bitumo mastiką neuždengtuose induose.

Norint nutraukti skiedinio tiekimą, reikia duoti signalinį ženklą tinkavimo agregato operatoriui, jis turi išjungti skiedinio siurblį. Negalima skiedinio tiekimo nutraukti sulenkiant žarną.

Negalirna tinkuoti nuo išorinių pastolių esant plikšalai, stipriam lietui ar didesniam kaip 15 m/s vėjui.

Patalpos turi būti džiovinamos naudojant šildymo sistemą arba specialius šildytuvus. Negalima patalpoms džiovinti naudoti įrenginių, išskiriančių į aplinką degimo produktus.

Įvairius dažus paruošti ir naudoti laikantis gamintojo instrukcija. Ant dažų pakuočių turi būti nurodyta jų sudėtis, saugos reikalavimai. Negalima naudoti dažų, skiediklių, tirpiklių ir kitų medžiagų, kurių sudėtis nežinoma.

Dirbant su dažais, lakais, tirpikliais ir kitomis kenksmingomis medžiagomis naudoti asmenines apsaugos priemones (akinius, respiratorių, dujokaukę, pirštines). Išpiltus dažus reikia tuoj pat išvalyti.

Naudojami pneumatiniai įrankiai turi būti su tvarkingais manometrais. Dirbant stebėti jų rodmenis ir neviršyti leistino darbinio slėgio. Negalima nutraukti oro tiekimo sulenkiant pneumatinio įrankio žarnas kampu.

rūkyti, naudoti atvirą ugnį vietose, kuriose yra lengvai užsidegančių ir sprogių medžiagų, išsiskiria pavojingų garų.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (4097 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Plataus profilio statybininko saugos ir sveikatos instrukcija
    10 - 3 balsai (-ų)
Plataus profilio statybininko saugos ir sveikatos instrukcija. (2014 m. Liepos 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/plataus-profilio-statybininko-saugos-ir-sveikatos-instrukcija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:56
×