Platonas ir Aristotelis filosofinių koncepcijų panašumai ir skitumai


Įžanga. Platono būties ir pasaulio samprata. Aristotelio būties ir pasaulio samprata. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nemažiau dėmesio reiktų skirti ir žymiajam Platono mokiniui Aristoteliui. Aristotelis Platono mokyklą pasirinko nebe reikalo. Tuo metu Graikijoje, tai buvo pati geriausia aukštoji mokykla. Joje jis praleido dvidešimt metų - iki jos įkūrėjo Platono mirties. Po daugiau nei 50 metų 335 m. pr. Kr. Aristotelis įkūrė savo mokyklą Likėjų (Licėjų). Atėnuose Platono akademija ir Aristotelio Likėjus tapo svarbiausiomis aukštojo mokslo institucijomis Europoje. Šias mokyklas galima laikyti Europos filosofijos pradžia ir pagrindu.

Lygindami Platoną su Aristoteliu galime atrasti panašumų, kadangi Aristotelio filosofija neapsieina be Platono idėjų, juk jis buvo jo mokytojas. Vienas iš panašumų, jog tiek Platonas, tiek Aristotelis abu teikia pirmenybę teoriniam (sąvokoms), o ne praktiniam (jutiminiam) mąstymui, tačiau jų būties sampratos ir požiūris į pasaulį turi gana daug skirtumų. Šių dviejų filosofų būties sampratai ir norėčiau skirti šį darbą.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1193 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Platonas ir Aristotelis filosofinių koncepcijų panašumai ir skitumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Platonas ir Aristotelis filosofinių koncepcijų panašumai ir skitumai. (2014 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-ir-aristotelis-filosofiniu-koncepciju-panasumai-ir-skitumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:58
×