Platonas „Puota arba apie meilę“ Filosofų požiūris į Erotą ir meilę


Platonas „ Puota arba apie meilę “. Filosofų požiūris į Erotą ir meilę.


Kas yra meilė? Kiekvienas sau esame uždavę šį klausimą. Ir ne kartą. Mes vis norime surasti atsakymą, norime sužinoti, kur ir kaip mes su ją susitinkame, ką ji mums duoda ir kiek pareikalauja. Meilės tema – aktuali nuo seno. Menininkai ją yra išreiškę savo paveiksluose, muzikai – dainose, o poetai gražiausius meilės žodžius, tyriausius jausmus – baltame popieriaus lape.

Savo veikale ,,Puota arba apie meilę“ Platonas didžiausią dėmesį skiria būtent meilei. Jis aiškina, kokia ji svarbi. Šalia jos, taip pat gvildenamos gėrio, grožio ir laimės temos. Pasak paties Platono, meilė – aukščiausias žmogaus ir dievų siekis, o meilės patyrimas gyvenime – ypatingas ir nuostabus reiškinys. Būtent tokią meilės sampratą Platonas atskleidžia šiame kūrinyje.

Įdomu ir reikėtų paminėti tai, jog Platonas šiame veikale kalba ne savo, bet kito žymaus filosofo Sokrato lūpomis.

Agatono suruoštoje Puotoje dalyvavę filosofai, pasisakė, šlovino meilės dievą Erotą. Šiame referate pabandysiu aprašyti filosofų požiūrį į Erotą ir meilę.

Pirmasis savo kalbą Puotoje pradėjo Fedras. Štai tokiais žodžiais jis gyrė meilės dievą Erotą: „Didis dievas esąs Erotas, daugeliu dalykų žavi jis žmones ir dievus, nepaskučiausias ir savo kilme: juk garbinga būti vienu iš seniausiųjų dievų“.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1075 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miglužž
  • Platonas „Puota arba apie meilę“ Filosofų požiūris į Erotą ir meilę
    10 - 10 balsai (-ų)
Platonas „Puota arba apie meilę“ Filosofų požiūris į Erotą ir meilę. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-puota-arba-apie-meile-filosofu-poziuris-i-erota-ir-meile.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 04:12
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo