Platonas „Puota, arba apie meilę” meilės teorija Eroto mitas


Platonas „Puota, arba apie meilę” meilės teorija Eroto mitas.


Kiekviena gyva būtybė, šiame pasaulyje, turi teisę mylėti ir būti mylimam. Įprasta manyti, kad meilė – tai dviejų asmenybių tarpusavio ryšys, kuris neapčiuopiamas fiziškai, bet jaučiamas vidumi. Mylintys žmonės skeidžia „šviesą“, kuri prilygsta stebuklui, argi stebuklus įmanoma paaiškinti? Tačiau, nuo pat seniausių žmonijos laikų, buvo stengiamasi atsakyti į rūpimus egzistencinius klausymus, tokius kaip: kas mes tokie? Kodėl mes čia? Ką reiškia mylėti? Koks tai pojūtis? Iš kur jis atsiranda? Kas yra siela? Kaip ji sąveikauja su žmogaus kūnu? Ir dar daugel kitokių dvejonių, mįslių. Didžiausi mąstytojai, tai filosofai. Jų išvedžiojimai ir teorijos, buvo ir yra , tarsi vedlys, klaidždžiojant dvasios platybėse, ieškant atsakymų į rūpimus klausymus.

Vienas pirmųjų filosofų, pradėjusių „klaidžioti“ po žmogaus vidaus platybes – Platonas. Savo teorijose jisai ieškojo tiesos, gėrio, grožio ir kitų idealų, kurie jo filosofijoje yra glaudžiai susiję. Analizuodamas juos įvairiais aspektais, siekė tuos idealus pagrįsti teoriškai. Semdamasis patirties ir idėjų iš ankstenių filosofų darbų, Platonas pamatė, kad nėra išanalizuota meilės atsiradimo prasmė. Taip gimė jo naujos teorijos pradžia. Filosofas tapo pirmuoju, kuriam parūpo meilė. Atradęs meilės teoriją, parodė savo genialumą, kaip filosofas.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1010 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romena
  • Platonas „Puota, arba apie meilę” meilės teorija Eroto mitas
    10 - 3 balsai (-ų)
Platonas „Puota, arba apie meilę” meilės teorija Eroto mitas. (2018 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-puota-arba-apie-meile-meiles-teorija-eroto-mitas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 09:29
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!