Platonas Puota arba apie meilę


Platonas puota analize. Platonas puota arba apie meile analize. Platono puota analize. Platonas apie meile. Platono puota. Platonas "puota". Platono puotos analize. Platono meile. Platono meiles laiptai. Platono puota arba apie meile.

Įžanga. Platonas. Puota arba apie meilę. Išvados. Pirmasis kalbėti pradėjo Faidras. Jo nuomone, dievas Erotas yra nuostabus ir daug kuo yra pasižymėjęs žmonių ir dievų tarpe. Jis yra vienas iš seniausių dievų, todėl gali mums suteigti didžiausių gėrybių. Jis gali įkvėpti meilę. Meilė - tai troškimas to, kas gražu. Meilė sulaiko žmogų nuo to, kas nedora, bloga ir negražu. “…jei pasirodys, kad mylįs žmogus padaro ką nors gėdinga arba ką tokio iš ko kito patiria ir, neturėdamas drąsos, nuo to nesigina, toks, tai pastebėjus tėvui ar draugui, nesielvartaus tiek, kiek jis sielvartaus savo mylėtojo pastebėtas” .

Žmogus uždavinėja sau įvairiausius klausimus. Iš kur atsirado tas iš kur anas? Kas aš esu? Gyvenime visada ateina toks etapas, kai susimąstai iškeldamas sau klausima – kodėl aš esu? Kokia gyvenimo prasmė? Kas iš to, kad aš visa gyvenimą prasimokęs, pradirbęs vis tiek numirsiu ir nieko iš to nebus.

Yra sakoma, kad žmogus norintis pilnavertiškai nugyventi savo gyvenimą privalo suprasti, kad po mirties jis išnyks ir niekur kitur neegzistuos. Jis turi suprasti, kad jo gyvenmano manymu kiekvienas žmogus savaip atsako į savo egzistavimo prasme į būties samprata. Atsakymas į klausima kas yra būtis? yra klausimas kodėl esu aš? kai kam gali atrodyti, kad tai yra beprasmiškas, klausimas – kas yra būtis? .

žmogus sau gyvena ir viskas. Tai yra žmogaus kvailumas, kuris nesusimąsto apie aukštesnius dalykus, tokius kaip dievas, meilė, egzistencija. Jau labai senai nefilosofuoja ir nesiekia išminties nė kvailiai: čia ir glūdi kvailumo nelaimė, kad kvailys nebūdamas, nei tobulas nei protingas, esti visada savimi patenkintas. O kas nemato, kad jam ko stigtų, tas nė nenori to, ko jam, jo manymu, netrūksta. (platonas – puota (47psl. Žmogus nusprendžia, kad yra moralė kuri yra aukštesnė už bet kokius pinigus ir turtus, meilė kurios niekada nenupirksi.

tai kas savyje turi savo prasmę ir tikslą, kas pats yra tikslas, to negalima paversti priemone kitam tikslui pasiekti – lygiai kaip neįmanoma mylėti žmogų už tai, kad. ir dėl to, kad. (josef piepei. Kas yra filosofija? (15psl. ).

Viena iš gyvenimo prasmių tai savo meilės ieškojimas, savo antrosios pusės. Kiekvienas turėdamas savo sau mylimą žmogų negali jo mylėti – dėl kažkokios apčiuopiamos priežasties. Meilės paslaptis ir yra tame, kad žmogų tu myli ne dėl kažko, o dėl to kad tu net nežinai kodėl.

Meilė ką galime pasakyti? – kas yra meilė, gal iš to ir kilo filosofija? Ieškojimas kodėl tu kažką myli? Myli mokslą ar ta ko apčiuopiamai negalima mylėti. Pav. Atsakymo ieškojimą, kodėl esu aš? arpirmasis kalbėti pradėjo faidras. Jis gali įkvėpti meilę. Meilė - tai troškimas to, kas gražu. jei pasirodys, kad mylįs žmogus padaro ką nors gėdinga arba ką tokio iš ko kito patiria ir, neturėdamas drąsos, nuo to nesigina, toks, tai pastebėjus tėvui ar draugui, nesielvartaus tiek, kiek jis sielvartaus savo mylėtojo pastebėtas [(platonas puota , psl. (po citatų skliausteliuose bus žymimas puslapis iš kūrinio))].

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liūtas
  • Platonas Puota arba apie meilę
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Platonas Puota arba apie meilę. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-puota-arba-apie-meile.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:31
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo