Platonas Valstybė klausimai atsakymai


Platonas valstybe analize. Platonas valstybe atsakymai. Platono valstybe interpretacija. Platono valstybe analize. Platonas valstybe kas yra teisingumas. Platono "valstybė". Platonas valstybe,analize. Plotonas knygoje vastybe filosofa tapatina su isminciumi. ar visi žmonės, anot platono, gali tapti išminčiais? kokios savybės išskiria filosofą išminčių iš kitų. Ar visi zmones gali tapti isminciais platonas. Teisingumo problema platono.

Platonas „valstybė“. Kodėl aš individualus asmuo privalau būti teisingas? Koks santykis tarp valstybės teisingumo ir asmens teisingumo? Paanalizuokite teisingumo prigimtį. Ar įmanomas visuotinas teisingumas? Kaip sokratui pavyko privesti pokalbį iki minties, kad teisingumas – tari koks vogimo menas? Kuo pagrįsta sokrato išvada, kad „teisinga niekada niekam nedaryti žalos“? Sofistinė teisingumo samprata. Kaip apibūdina teisingumą trasimachas? Ką sokratas atsako trasimachui? Naudos ir teisingumo santykis. Kaip šią etinę problemą aptaria platonas? Melo pateisinimo problema. Ar galima pateisinti melą? Ar paklusti valdžioms yra teisingas dalykas? Kodėl, anot platono, atsirado valstybė? Apibūdinkite idealios valstybės modelį. Platonas filosofą tapatina su išminčiumi. Ar visi žmonės gali tapti išminčiais? Kokios savybės išskiria filosofą išminčių iš kitų žmonių? Kuo skiriasi, anot platono, nuomonių mylėtojai nuo išminties mylėtojų. Kodėl tik tikras filosofas gali „įžvelgti grožį savaime“? Kodėl tik filosofai tinka būti valstybės valdovais? Ar jūs su tuo sutinkate? Kokiomis būdo savybėmis turi pasižymėti filosofai? Ar gali būti įgyvendinama ideali valstybė? Remiantis kūriniu pagrįskite platono poziciją ir išsakykite savo nuomonę. Koks yra platono požiūris į privačią nuosavybę? Kokias valdymo formas platonas aptaria? Pagrįskite jų pereinamumą. Moters ir vyrų teisės „valstybėje“. Platoniškoji ugdymo koncepcija. Meno vaidmuo dorybių ugdyme.

Platono „valstybė“ tai vienas ryškiausių graikų filosofo veikalų. Jame aprašoma idealios, kritikų vadinamos utopine, valstybės idėja. Rašytojas pasitelkęs savo mokytoją sokratą pagrindiniu kalbėtoju dialogo forma aprašo sistemą, pagal kurią turėtų būti sukurta valstybė.

Kūrinys susideda iš dešimties knygų, kurių kiekvienoje vis plačiau aptariami valstybės gyventojų bruožai. Daugiausia dėmesio yra skiriama sargybiniams, nes nuo jų priklausys būties gerovė. Ir filosofams, nes tai aukščiausios prigimties žmonės. Veikalas pradedamas platono mokytojo sokrato ir aristono sūnaus glaukono viešnage pirėjoje pas polemarchą namuose. Ten buvę ir daugiau vyrukų (adeimantas, polemarchas, trasimachas, charmantidas, nikijus). Pirmiausia pokalbis prasidėjo tarp kefalo ir sokrato apie senus žmones ir jų turtus, kuris vėliau nukrypo į teisingumo paieškas „ sakyti tiesą ir grąžinti tai, ką paėmei dar nebus teisingumo apibrėžimas“(13psl. ) ir kefalą pakeitė polemarchas, po to prisijungė dar keletas vyrų. Pokalbiui įpusėjus rodės bus neįmanoma apginti teisingumo, tačiau, jį apgynus dar labiau sustiprinti įspūdį sokratas ėmė kalbėti apie valstybes ir jose esančius žmones, turtus, amatus ir jų poveikį valstybės teisingumui ir gerovei.

Pirmiausia buvo nuspręsta, kad valstybėje turės būti įvairių rūšių žmonių, kurie turės dirbti. Žmonės galės dirbti tik vieną darbą, jei nori jį dirbti tobulai „. Galima padaryti daugiau, geriau ir lengviau, kai kiekvienas dirba tik tą vieną darbą, kuris atitinka jo prigimtį, be to, dirba tinkamu laiku, neužsiimdamas kitais darbais. “ (sokratas. 69psl. ) kiekvienas žmogus pagal šio prigimti nuo vaikystės dirbt tik tą amatą, kad „nesugestų“. Ypač tai aktualu gynėjams, kurie saugos valstybės tiek išorę, tiek vidų.

Sargybinius mokys gimnastikos, iš poezijos išbrauks visas giesmes, kurios kelią prieštaringus jausmus. Melodija, ritmas ir sakymo būdas taip pat turės atitikti reikalavimus. Apsauginiai prižiūrės, kad valstybė nebūtų nei per daug turtinga, nei per skurdi, jog joje visi laikytųsi nustatytos tvarkos. Jei reiks kariauti, kariaus rankomis. Tačiau pirma to, pasiūlys kitom teritorijom būti sąjungininkėmis ir leis užgrobtą turą pasilikti sau. Taip įgaus malonę ir didesnę saugą. O svarbiausia, valstybę valdys žmogus – filosofas, kuris pagal savo prigimtį yra tam tinkamiausias.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (3340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Platonas Valstybė klausimai atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Platonas Valstybė klausimai atsakymai. (2012 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-valstybe-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 07:35
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo