Platonas Valstybė referatas


Platonas valstybe 7 knyga. Platonas valstybe knyga. Platono valstybe referatas. Platonas valstye 3 knygos analize. Sokratas referatai. Platonas referatai. Referato pvz. Platonas referatas. Platonas valstybe analize 3 knyga. Platonas valstybe referatas.

Įvadas. Platonas. Platono “valstybė”. Penkta knyga. Šešta knyga. Septinta knyga. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – suprasti platono “valstybėje” keliamas idėjas ir jas išnagrinėti. Filosofijai tenka nemažas vaidmuo žmogaus gyvenime, būtent filosofija eina pareigą, esminiu būdu surištą su aukštesne jo prigimties puse. Nerimstanti žmogaus dvasia, žvelgdama į save ir pasaulį, nesiliauja kėlusi sau klausymus: kodėl, iš ko, kaip, kam ? Bet kadangi žmogaus dvasia nepakenčia tuštumos, kiekvienas žmogus sulig savo jėgomis ir gabumais susiranda geresnių ar blogesnių atsakų į minėtuosius klausymus ir tokiu būdu gaminasi savąją filosofiją.

Filosofijai tenka nemažas vaidmuo žmogaus gyvenime, būtent filosofija eina pareigą, esminiu būdu surištą su aukštesne jo prigimties puse.

Filosofija neatsiranda, kaip revoliucija, staigus žmogiškosios minties šuolis. Ji nuoseklios žmogaus civilizacijos vystymosi padarinys, kuris tiesiogiai įtakojo ir mūsų kultūrą.

Kiekvienam žmogui yra tekę filosofuoti. Dar vaikystėje mums kilo klausimai: kodėl kažkas yra?, kas aš esu?, kas yra po mirties?, kas yra teisingumas ir tiesa?, kas yra laisvė?, ir daugelis kitų. Žmogus būdamas gamtos dalis gali keisti aplinką, kurioje gyvena, stebėti savo veikimo padarinius, tačiau dažnai jis negali paaiškinti: kas?, kaip?, iš kur viskas atsiranda ir yra?. Tokie ir panašūs klausimai žmogui kilo jau neolite. Tuo laikotarpiu pradeda formuotis sąvokos (bandoma atskirti žodį nuo konkretaus daikto), bunda pažinimas, asociacijos vaizduotė. Pažinimui stumiantis į priekį pradedama atsisakyti pirmykščio konkretizmo, o tai dar labiau iškelia problemą: kodėl viskas vyksta ir viskas taip atsiranda. Nesuvokiami dalykai veda į aplinkos sudvasinimą, padeda pagrindus religijai. Atsiradęs skaičiaus, kaip apstrakčios sąvokos suvokimas ( analogijos tarp pvz. : trijų medžių ir trijų žmonių atradimas), sugebėjimas ja operuoti padeda žmogui susiorentuoti laike ir erdvėje. Visa tai pastūmėja į mitinį pasaulio tvarkos aiškinimo atsiradimą, o tai jau pereinamasis koridorius į filosofiją.

Mitinis pasaulio aiškinimas - tai žmogiškosios patirties perkėlimas į paprastą sudvasintą pasakojimą, kuriuo bandoma paaiškinti tuo metu nesuprantamus dalykus.

Filosofijos gimtine laikytinas graikų miestas miletas ir jo vii – vi a. Pr. Kr. Mokykla. Graikai susidarė ir sąlygas, ir prielaidas filosofijos gimimui. Pagrindinė sąlyga yra graikų demokratija ir miestų iškilimas (urbanizacija). Demokratija iškelia graiką kaip asmenį (renkasi vertybes, sąmoningas atsakomybės prisiėmimas, savidrausmė). Tiktai tokioje visuomenėje, kur asmeninė žmogaus vertė yra gyvenimo centre ir vyksta filgeriausias sokrato mokinys platonas (428/427-348/347 m. Pr m. E. ) iš didelės pagarbos savo mokytojui beveik visus savo kūrinius parašė dialogo forma, kuriuose filosofo poziciją užima sokratas. Platonas suformuoja objektyviojo idealizmo sistemą. Sistema gimsta tada kai graikijoje plačiausiai nei bet kada yra įsigalėję demokrito atomizmas. Taigi tuomet ir užsimezga mūsų dienas pasiekiantis materealizmo ir idealizmo ginčas.

Platonas, kaip ir sokratas stebėdamas savo krašto negandas manė, pasaulį reikia tvarkyti nekaip kitai, o moksliškai.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2724 žodžiai)
  • Universitetas
  • Platonas Valstybė referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Platonas Valstybė referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-valstybe-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 18:20
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo